Burza po nieprawidłowościach w wyborach PO. Trafił wniosek do prokuratury

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Donald Tusk

Donald Tusk / Fot. PAP/Radek Pietruszka. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Część lokalnych działaczy Platformy Obywatelskiej twierdzi, że wybory nowych struktur powiatowych trzeba będzie powtórzyć. Okazuje się bowiem, że zaginęły listy obecności. Przewodnicząca komisji skrutacyjnej, Klaudia Bakuła poprosiła Prokuraturę Rejonową w Tczewie o zabezpieczenie nagrań z monitoringu Hotelu Carina.
  • W miniony weekend obyły się w Platformie Obywatelskiej wybory liderów strukturach regionalnych i powiatowych.
  • Do mediów napływają doniesienia o nieprawidłowościach na Pomorzu.
  • Przewodnicząca komisji skrutacyjnej Klaudia Bakuła poinformowała o braku wszystkich dokumentów, w tym listy obecności.
  • Zgłosiła ona do Prokuratury Rejonowej w Tczewie wniosek o zabezpieczenie nagrań z monitoringu w Hotelu Carina, gdzie miały miejsce lokalne wybory.
  • Zobacz także: PO partią wodzowską? Karykaturalne wybory na przewodniczącego

Zatrzymałem się po drodze do domu, jeszcze w Tczewie i patrzę, że nie mam listy obecności. Zacząłem dzwonić

– tłumaczył redakcji “Polska The Times”, Piotr Skiba, dyrektor Biura Regionalnego Platformy Obywatelskiej.

Grzegorz Wróbel-Mann został wybrany na przewodniczącego nowego koła Platformy Obywatelskiej, niemniej niestety, gdzieś na samym końcu, w zamieszaniu, w rozgardiaszu tego spotkania, ktoś po prostu podprowadził listę obecności z podpisami uczestników

– dodał.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Kulisy afery w pomorskich strukturach PO

Zagubienie listy obecności członków ugrupowania na Pomorzu wiąże się z brakiem kompletu dokumentów do zatwierdzenia ważności wyborów. W rozmowie z serwisem “tcz.pl” przewodnicząca komisji skrutacyjnej, Klaudia Bakuła wyjaśniła, że przekazała ową listę do rąk Piotra Skiby. Ten jest przekonany, że nie otrzymał tych dokumentów, jednakże jak poinformowała Bakuła, dyrektor biura regionalnego Platformy Obywatelskiej miał przyznać się do zagubienia wspomnianej listy.

Przewodnicząca komisji skrutacyjnej złożyła do Prokuratury Rejonowej w Tczewie wniosek o zabezpieczenie nagrań z monitoringu Hotelu Carina, gdzie 17 października odbywało się głosowanie.

Będą dowodem w postępowaniu prokuratorskim o fałszowanie wyników wyborów wewnętrznych w PO RP (…) Mój wniosek ma uniemożliwić nadpisanie nagrań z monitoringu do czasu wszczęcia postępowania prokuratorskiego

– stwierdziła Bakuła.

wpolityce.pl, tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY