Bodakowski rysuje. Satyra na dziś: Doszukiwanie się dobrych stron lockdownu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
covid lockdown rysunek Jan Bodakowski

covid lockdown rysunek Jan Bodakowski / covid lockdown rysunek Jan Bodakowski

Czasami doszukiwanie się pozytywnych stron jakiegoś zjawiska staje się absurdalne. Zwolennicy PRL twierdzą, że dzięki PRL przedstawiciele klas niższych mieli możliwość awansu społecznego. Nie dość, że to nieprawda (odsetek dzieci chłopów i robotników na studiach wyższych w PRL był niższy niż w II RP), to jeszcze niewątpliwy awans społeczny marginesu społecznego, który bez wykształcenia robił dzięki komunie karierę, oznaczał dyskryminacje zdolnych ludzi, którzy mieli złe według komunistów pochodzenie (co było krzywdzące dla tych ludzi i oznaczało straty dla społeczeństwa – wielu zdolnych ludzi nie mogło ani zdobyć wykształcenia, ani pracować dla Polski).

Dziś zwolennicy tezy „wczoraj Moskwa, dziś Bruksela” zachwycają się rzekomymi korzyściami z integracji europejskiej dla naszego kraju. Argument o kosztach utraconych szans (czyli o tym, że tracimy przez narzucone przez Unię Europejską wysokie podatki i szkodliwe przepisy, przez które polska gospodarka się nie rozwija, a Polacy żyją w biedzie) jest poza zdolnościami percepcyjnymi entuzjastów integracji. Ekscytują się za owi euro internacjonaliści możliwością podróży bez kontroli paszportowej (nie mając pojęcia, że nie ma to związku z Unią Europejską, do układu z Schengen należą tylko 22 kraje z 27 tworzących Unię Europejską i dwa kraje spoza UE — Islandia i Norwegia).

Idąc lewicowym tokiem bezmyślności, można też dostrzegać korzyści z lockdownu. Jednym z nich jest to, że mniej ludzi chodzi po ulicach i chodnikach, więc infrastruktura się nie niszczy. Dzięki covidowemu faszyzmowi umiera też więcej ludzi, więc korzysta na tym budżet państwa, nie musząc wydawać pieniędzy na emerytury czy leczenie. Zdalne nauczanie to ewidentne oszczędności w utrzymaniu infrastruktury szkolnej niszczonej przez dzieci.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY