“W służbie Wielkiej Polsce” – zobacz film o Straży Marszu Niepodległości [WIDEO]

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Straż Marszu Niepodległości

Straż Marszu Niepodległości / fot. You Tube/ Media Narodowe

Film o Straży Marszu Niepodległości ukazuje prawdziwe oblicze osób, dzięki którym co roku setki tysięcy Polaków mogą bezpiecznie manifestować miłość do Ojczyzny.

W niedzielę na kanale Mediów Narodowych na You Tube miała miejsce premiera filmu dokumentalnego poświęconego działalności Straży Marszu Niepodległości. Produkcja, której autorem jest stowarzyszenie Marsz Niepodległości ukazuje kulisy działalności jednostki, którą powołano do zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom największej manifestacji patriotycznej w Polsce. Film o Straży Marszu Niepodległości ukazuje prawdziwe oblicze ludzi, którzy poświęcają swój wolny czas na służbę ojczyźnie poprzez zabezpieczanie i organizację wydarzeń patriotycznych.

Film o Straży Marszu Niepodległości

Bohaterami dokumentu są sami strażnicy, którzy opowiadają swoją historię ukazując tym samym genezę powstania służby, która funkcjonuje od kilku lat. Film zadaje kłam oszczerstwom środowisk mediów lewicowo-liberalnych, które próbują zrobić z polskich patriotów “faszystów” czy “neonazistów”.

“Te 200 osób, o których wspomina Gazeta Wyborcza wygląda trochę inaczej. Jest nas więcej. 2011 rok był przełomowy, bo służby organizatorów były niewystarczające.” – mówi Olgierd ps. “Olga”.

O genezie powstania Straży mówił również prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

“Nikt nie spodziewał się na początku, w 2010 roku, że w 2011 pojawi się tyle tysięcy ludzi, w 2012 jeszcze więcej. Była konieczność tego, żeby była jakaś służba porządkowa, która pomaga organizatorom w zapanowaniu nad tymi wszystkimi ludzi, którzy biorą udział w manifestacjach” – powiedział Robert Bąkiewicz.

“Straż Marszu Niepodległości jest formacją wolontaryjną. W trakcie takiego marszu ludzie widzą najczęściej chłopaków, mężczyzn w pomarańczowych koszulkach, narzutkach. Kierują ruchem, trzymają się pod ręce i to może wyglądać, że tej pracy jest niewiele. To wymaga wielu szkoleń, wielu godzin, wielu tygodni a nawet miesięcy przygotowań” – wskazuje w filmie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem, który dostępny jest w linku poniżej.

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY