Gowin krytycznie o wypowiedzi Morawieckiego: “To odbiera rządowi powagę”

Dodano   6
  LoadingDodaj do ulubionych!
WARSZAWA KONFERENCJA POLITYKÓW POROZUMIENIA

WARSZAWA KONFERENCJA POLITYKÓW POROZUMIENIA / Fot. PAP/Rafał Guz

Były partner koalicyjny Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Gowin skrytykował wywiad Mateusza Morawieckiego dla "Financial Times". Niektóre stwierdzenia, które tam padły wg. lidera Porozumienia obniżają rangę polskiemu rządowi oraz osłabiają pozycję negocjacyjną ws. Polskiego Ładu.
  • Prezes Porozumienia, Jarosław Gowin, bardzo krytycznie odniósł się do opublikowanego w poniedziałek wywiadu z premierem Mateuszem Morawieckim w “Financial Times”.
  • Stanowczo potępił stwierdzenie lidera rządu mówiącego o popychaniu Polski przez Unię Europejską w kierunku III wojny światowej.
  • Jego zdaniem takimi wypowiedziami obniża rangę polskiemu rządowi oraz niweluje pozycję negocjacyjną z Komisją Europejską.
  • Zobacz także: Morawiecki dla “Financial Times”: “UE przystawia Polsce pistolet do głowy”

Premier w wywiadzie oskarżył Unię Europejską o stawianie polskim władzom żądań z pistoletem przystawionym do głowy. Wezwał Brukselę do wycofania gróźb sankcji prawnych i finansowych, jeśli chce ona rozwiązać kryzys związany z praworządnością. Morawiecki mówił też o trzeciej wojnie światowej, którą może rozpocząć z Polską Unia Europejska.

Były wicepremier Jarosław Gowin stwierdził, że takie insynuacje wypowiadane przez premiera Mateusza Morawieckiego w takim światowym medium branżowym jakim jest “Financial Times” odbiera sobie i rządowi jakąkolwiek powagę na arenie międzynarodowej.

Jest rzeczą bezdyskusyjną, że rząd musi wycofać się z ustawy o Izbie Dyscyplinarnej SN, tak naprawdę pod naciskiem TSUE

– zauważył Jarosław Gowin.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Jego zdaniem obecna sytuacja gospodarcza Polski i całej Europy, jest zbyt ciężka, aby postępowała eskalacja napięcia między naszym krajem a Komisja Europejską. Prezes Porozumienia stwierdził jednoznacznie, że takie wypowiedzi sugerujące III wojnę światową osłabiają pozycję negocjacyjną rządu polskiego ws. Krajowego Planu Odbudowy.

Tego typu wypowiedziami premier z pewnością prowadzi do usztywnienia podejścia KE

– ocenił krytycznie ostatnie wypowiedzi Morawieckiego lider Porozumienia.

Jarosław Gowin powiedział, że na Polskim Ładzie, który wprowadza zmiany w podatkach mocno straci polska klasa średnia.

Korzystanie z forum jednej z najbardziej opiniotwórczych na świecie gazet do wykazywania się twardością przed Prezesem niestety pozbawia rząd powagi. Niech Premier lepiej zajmie się cenami prądu

– dodał były koalicjant Prawa i Sprawiedliwości.

rp.pl, msn.com

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY