Będzie ustawa o obronie ojczyzny. Zaprezentuje ją Jarosław Kaczyński i Mariusz Błaszczak

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jarosław Kaczyński i Mariusz Błaszczak

Jarosław Kaczyński i Mariusz Błaszczak / Fot. Facebook/Mariusz Błaszczak

We wtorek o godzinie 13. zostanie zaprezentowana nowa ustawa o obronie ojczyzny, którą we wrześniu zapowiadał Jarosław Kaczyński, wicepremier ds. bezpieczeństwa.
  • Ustawę o bezpieczeństwie ojczyzny zaprezentuje Jarosław Kaczyński i Mariusz Błaszczak, szef Ministerstwa Obrony Narodowej.
  • Według Kaczyńskiego, jednym z powodów utworzenia ustawy była pandemia, która “ujawniła potrzebę zwiększenia obronności kraju”.
  • Kaczyński: “Musimy mieć instrumenty, które będą działać w momencie zagrożenia”.
  • Zobacz także: Burza po oświadczeniu I prezes Sądu Najwyższego. “Oni chcą krwi”.

Ustawa o obronie ojczyzny

We wtorek 26 października Mariusz Błaszczak wraz z Jarosławem Kaczyńskim przedstawią szczegóły nowej ustawy o obronie ojczyzny. Jak informuje resort obrony, konferencja rozpocznie się o godz. 13. Już we wrześniu wicepremier ds. bezpieczeństwa zapowiadał powstanie tej ustawy, natomiast nie zdradził wiele szczegółów. Przyznał natomiast, że jednym z powodów jest pandemia, która ujawniła zapotrzebowanie w obronie w przypadku “różnego rodzaju zagrożeń naturalnych”.

W jednym miejscu Polski rządzą pozapartyjne siły, w innych partie opozycyjne i ci opozycyjni samorządowcy niejednokrotnie wychodzą ze swojej właściwej roli. Gdy mamy jakieś zagrożenie, dzieje się coś złego, różnice między nami nie mogą oddziaływać na to, jak się działa

– komentował wicepremier ds. bezpieczeństwa, Jarosław Kaczyński.

“Te dokumenty stworzą podstawy do zwiększenia liczebnego Wojska Polskiego, a zasadniczym elementem tej ustawy będzie mechanizm finansowania” – dodał Błaszczak.

Rezygnacja Jarosława Kaczyńskiego

W dość enigmatycznych słowach, premier Kaczyński zapowiedział ewentualne “opuszczenie rządu Mateusza Morawieckiego. Co więcej, miałoby to nastąpić po finalnym uchwaleniu tegoż projektu. Ponadto zaznaczył, że rozważy powrót do “właściwego zajęcia, czyli kierowania partią”.

Kiedy te ustawy będą w procesie uchwalania lub zostaną uchwalone, zastanowię się, czy nie wrócić do mojego właściwego zajęcia, czyli kierowania partią

– mówił.

Wicemarszałek Sejmu, Ryszard Terlecki, zapowiedział zaś pewne zmiany w rządzie. “Będą pewne zmiany w rządzie, pewnie w tym tygodniu, ale nie nazywajmy tego jakąś dużą przebudową” – powiedział.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

money.pl, Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY