W Kościele rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Orędzie papieża Franciszka

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Papież Franciszek

Papież Franciszek / fot. rotary.org

W niedziele, 24 października, w Kościele rozpoczyna się Tydzień Misyjny, któremu będzie towarzyszyć hasło „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”. Jak mówi ks. Marcin Będziński, dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych, pandemia "nie może uśpić w chrześcijanach chęci mówienia o Jezusie".
  • Obchodzony dziś Światowy Dzień Misyjny, który inauguruje Tydzień Misyjny, odbywa się pod hasłem: “Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”.
  • Według dyrektora krajowego Papieskich Dzieł Misyjnych, “Światowy Dzień Misyjny ma angażować katolików do współpracy w dziele przekazywania Ewangelii wszystkim narodom”.
  • Ofiary zbierane w kościołach w tym dniu zostaną przekazane tam, gdzie prowadzona jest aktywność misyjna.
  • Zobacz także: Wzrost depresji wśród uczniów po nauce zdalnej.

Tydzień Misyjny 2021

„Im głębszy kontakt mamy z Chrystusem, tym bardziej ewangelizacja staje się naszą osobistą sprawą. Tydzień misyjnego świętowania to możliwość głębokiej modlitwy, odnowy ducha, misyjnego nawrócenia parafii i wspólnot” – mówił ks. Będziński z okazji rozpoczynającego się Tygodnia Misyjnego. Podkreślił wartość ewangelizacji i osobistego włączania się w nią przez każdego wiernego. Ponadto zaznaczył, że są na świecie ludzie, którzy nie słyszeli jeszcze o Jezusie. Dodał, że tę świadomość powinien mieć każdy ochrzczony.

Dyrektor PDM wyraził nadzieję, że ten czas będzie także czasem dziękczynienia za beatyfikację Pauliny Jaricot, założycielki Dzieła Rozkrzewiania Wiary, która odbędzie się 22 maja 2022 roku.

“Ofiary, które zostaną zebrane w niedzielę na całym świecie – także w Polsce – trafią do 1117 miejsc na ziemi, czyli tam, gdzie prowadzona jest aktywność misyjna. Polski wkład w niedzielę misyjną wynosi około miliona dolarów. O dokładnym podziale wszystkich środków zadecyduje w maju przyszłego 120 krajowych dyrektorów Papieskich Dzieł Misyjnych, po zapoznaniu się z projektami nadesłanymi z różnych krajów” – informuje Katolicka Agencja Informacyjna.

Orędzie papieża Franciszka na Światowy Dzień Misyjny

Z okazji Światowego Dnia Misyjnego, który obchodzimy co roku w przedostatnią niedzielę października, orędzie wygłosił Ojciec Święty Franciszek. Przytaczając przykład ciężkiej sytuacji pandemii, ubolewał nad cierpieniem, jak również krzywdą, którą dotykani byli zwłaszcza najubożsi. Odniósł się ponadto do tematu tegorocznego Dnia Misyjnego. Stwierdził, że “jest zaproszeniem dla każdego z nas, aby „wziąć odpowiedzialność” i oznajmić, co nosimy w swoich sercach. Ta misja jest i zawsze była tożsamością Kościoła: „Kościół jest dla ewangelizacji”.

“W Światowy Dzień Misyjny, obchodzony co roku w przedostatnią niedzielę października, z wdzięcznością wspominamy wszystkie osoby, które swoim świadectwem życia pomagają nam odnowić nasze zobowiązanie chrzcielne do bycia hojnymi i radosnymi apostołami Ewangelii. Pamiętamy zwłaszcza o tych, którzy potrafili wyruszyć w drogę, opuścić ojczyznę i rodzinę, żeby Ewangelia mogła dotrzeć bez zwłoki i bez obaw do zakątków miast i narodów, w których tak wiele istnień spragnionych jest błogosławieństwa” – czytamy dalej w papieskim orędziu.

Całość orędzia można przeczytać także na stronie Konferencji Episkopatu Polski.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

ekai.pl, episkopat.pl, Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY