Kolumbia: Aresztowano największego handlarza narkotykowego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kolumbijskie słuzby pochwyciły największego barona narkotykowego

Szef największego gangu narkotykowego, Dairo Antonio Usuga / Fot. PAP/EPA/Materiały prasowe kolumbijskiego rządu. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Szef potężnego kartelu Clan del Golfo, Dairo Antonio Usuga, znany jako "Otoniel", został schwytany w północno-zachodniej części kraju. Jego gang był największym na świecie eksporterem kokainy.
  • Kolumbijskie służby specjalne w piątek pochwyciły największego handlarza narkotykowego na świecie, Dairo Antonio Usuga
  • Kierował on grupą Clan del Golfo złożoną przez byłych członków organizacji paramilitarnych, którzy do 2010 roku walczyli z lewicowymi partyzantami
  • W operacji brało udział ponad 500 członków służb specjalnych
  • W marcu bieżącego roku pochwycono także siostrę Usugi – Ninę, która była poszukiwana jak brat przez amerykański wywiad
  • Zobacz także: Bieńko OSTRO o Olszańskim, Sendeckim i szurach: To jest teatr dla wariatów [WIDEO]

Kolumbijskie służby schwytały w piątek w mieście Necocli 50-letniego barona narkotykowego. Samo miasto umiejscowione w pobliżu granicy z Panamą, jest jedną z głównych twierdz kolumbijskiego kartelu. W operacji uchwycenia największego eksportera kokainy brało udział, ponad 500 członków służb specjalnych.

Największy na świecie eksporter kokainy

Dairo Antonio Usuga kierował najpotężniejszym gangiem handlarzy narkotyków w Kolumbii, a także największym na świecie eksporterem kokainy. Nazywali siebie jako Clan del Golfo.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Aresztowanie “Otoniela” to największy w ostatnich dziesięcioleciach cios rządu kolumbijskiego w zorganizowaną przestępczość w kraju, porównywany przez władze w Bogocie do zabicia w 1993 roku Pablo Escobara, kolumbijskiego barona narkotykowego. Za pomoc w schwytaniu Usugi Stany Zjednoczone oferowały nagrodę w wysokości 5 milionów dolarów.

Gang złożony z byłych wojskowych

Klan składał się z byłych członków grup paramilitarnych, którzy do 2010 roku prowadzili zaciekłą walkę z lewicowymi partyzantami.

W marcu kolumbijska policja, przy współpracy ze służbami amerykańskimi, schwytała siostrę “Otoniela” podejrzaną o handel narkotykami i pranie brudnych pieniędzy. Nini Usuga została przekazana Stanom Zjednoczonym. 

interia.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY