Aborterzy wykorzystują furtkę w polskim prawie? Alarmujące dane

WAŻNE
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Youtube//MediaNarodoweInfo

Jak informuje "Dziennika Gazeta Prawna", coraz więcej dzieci nienarodzonych w Polsce jest w majestacie prawa zabijanych pod pretekstem ochrony zdrowia psychicznego ich matek. Na sprawę z oburzeniem zareagowała prezes Fundacji Grupa Proelio, Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

Zobacz także: Dr Modelska-Creech: Tusk i Merkel mają wiele wspólnego [NASZ WYWIAD]

Według podawanych danych, z racji na zagrożenie zdrowia psychicznego matek, zabito w Polsce tylko w 2021 roku już 300 ich dzieci nienarodzonych. Dla porównania – w poprzednich latach przesłanka zagrożenia życia lub zdrowia matki generowała śmierć kilkudziesięciu osób rocznie.

Gdy proaborcyjni lekarze zorientują się, że mogą zabijać, będą to robić coraz częściej. W Hiszpanii gdy obowiązywało prawo bliźniaczo podobne do naszej ustawy z 1993 r., jeszcze przed rządami Zapatero, zabijano blisko 100 tysięcy dzieci rocznie. Właśnie z powodu “zagrożenia zdrowia psychicznego” – zwróciła uwagę Korzekwa-Kaliszuk.

Zdaniem działaczki pro-life przesłanka zdrowia psychicznego jest zbyt mglista, aby mogła być stosowana.

“Zdrowie psychiczne” to tak mgliste pojęcie, że można pod nie podciągnąć wszystko. Jeśli PiS pozwoli na zabijanie dzieci z powodu takiej przesłanki, może okazać się, że ich rządy finalnie przyczynią się nie do ograniczenia liczby aborcji ale do jej radykalnego zwiększenia – podkreśliła.

Większa liczba zabójstw dzieci nienarodzonych pod pretekstem ochrony zdrowia psychicznego ich matek idzie w zgodzie z retoryką obozu rządzącego. W maju tego roku lider tego środowiska, Jarosław Kaczyński wskazał, że aborcja w Polsce nie jest zupełnie zakazana. Podkreślił, że jedną z możliwości może być “furtka w postaci zdrowia psychicznego”. Zwrócił także uwagę na ogłoszenia w prasie, “które każdy średnio rozgarnięty człowiek rozumie i może sobie taką aborcję za granicą załatwić, taniej lub drożej”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com, prawo.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY