Zemmour testuje karabin snajperski. Lewactwo szaleje: “To przerażające” [WIDEO]

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zemmour testuje broń

Zemmour testuje broń / fot. twitter

Obecność Erica Zemmoura na targach zbrojeniowych w Paryżu wywołała skowyt francuskiej lewicy.
  • Kandydat na prezydenta Francji Eric Zemmour odwiedził 20 października targi broni Milopol. W internecie ukazał się filmik, na którym prawicowy publicysta bierze do ręki karabin snajperski używany przez jednostki specjalne „Raid”.
  • Materiał filmowy, nakręcony i wyemitowany przez dziennikarza „L’Obs” Lucasa Burela, szybko spotkał się z ogromnym zainteresowaniem w mediach społecznościowych.
  •  Zwykły gest mężczyzny na widok takiej „zabawki” spowodował falę krytyki francuskiej lewicy.
  • Zobacz także: Wiceprzewodniczący Rady Warszawy o Polskim Ładzie: “Warszawa nie straci”

Potencjalny kandydat na prezydenta Francji Eric Zemmour odwiedził 20 października targi broni Milopol. W internecie ukazał się filmik, na którym prawicowy publicysta bierze do ręki i testuje karabin snajperski używany przez jednostki specjalne „Raid”. Tylko przymierza go do ramienia. Zwykły gest mężczyzny na widok takiej „zabawki”. Francuska lewica doznała jednak szoku i rozpoczęła ataki na publicystę.

Zemmour z karabinem wywołał komentarz samej minister ds. obywatelstwa Marleny Schiappy.

„Celowanie w dziennikarzy z bronią i mówienie im, żeby się cofnęli! – To nie jest śmieszne. To przerażające. Zwłaszcza po tym, jak poważnie powiedział, że chce ‘zmniejszyć siłę mediów’. W demokracji wolność prasy nie jest żartem i nigdy nie powinna być zagrożona” – napisała.

O tym, że lewica nie zna się na żartach wiadomo od dawna. Minister jednak mocno się ośmieszyła. Organizowane od 1984 roku Expo odbywa się pod egidą Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, do którego należy także wydział obywatelstwa, którym kieruje Schiappa (poprzednio minister ds. równości płci). Nikt wcześniej tak jak Zemmour, tej imprezie reklamy nie zrobił.

Zemmour testuje karabin snajperski

Podczas wizyty w Parc des Expositions w Paryżu Eric Zemmour wziął do ręki karabin snajperski „PGM Ultima Ratio”.

„Kiedy będzie pan Prezydentem Republiki, panie Zemmour, będzie pan chroniony przez taką broń” – mówi mu oprowadzający po wystawie przewodnik.

Inny pokazuje publicyście jak z niej korzystać. Eric Zemmour śmiejąc się, odwraca broń w kierunku kilku dziennikarzy i mówi, by się lepiej wycofali.

Materiał filmowy, nakręcony i wyemitowany przez dziennikarza „L’Obs” Lucasa Burela, szybko spotkał się z ogromnym zainteresowaniem w mediach społecznościowych. Żart nie rozśmieszył jednak Marlèny Schiappy.

Na jej wpis natychmiast zareagował i sam Zemmour kładąc kres sprawie:

„Nikogo nie wskazałem. Nie było w tym żadnego politycznego przesłania ani groźby. Marlène Schiappa próbuje zmontować problem” – napisał.

Mniej oficjalnie, według dziennikarki telewizji BFM Anne Saurat-Dubois, Eric Zemmour miał pójść dalej i prywatnie nazwać minister „imbecylem”, a jej komentarz uznać za „groteskowy”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Minister sprawiedliwości krytykuje kandydata na prezydenta

„Zszokowana” była jednak nie tylko Schiappa. Także była minister sprawiedliwości Rachida Dati doznała podobnych uczuć.

„To ekspozycja, która dotyczy bezpieczeństwa państwa, a w szczególności walki z terroryzmem. To bardzo poważne i to nie jest pokaz zabawek. Byłam zszokowana tym obrazem, zwłaszcza gdy chcesz udawać prezydenta republiki” – grzmiała była minister w rządzie Sarkozyego.

nczas.com

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY