Sąd Najwyższy uzupełnia wyrok TK. Chodzi o wystawy proliferów

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Trybunał Konstytucyjny

Trybunał Konstytucyjny / Fot. Adrian Grycuk/ Wikimedia Commons

Zasądzenie Bawera Aondo-Akaa, dobiegło końca. Wyrok Sądu Najwyższego odrzucił wyrok poprzedniej instancji. Jednocześnie uznając, że transparenty ukazujące złe skutki aborcji, nie naruszyły znamion wykroczenia lub przestępstwa. Zaznaczono także, że nie wyszło ono poza ramy atrt. 141 KW. Tym samym, jest to zwycięstwo życia nad śmiercią.
  • Kasację w sprawie dr. Bawera Aondo-Akaa, bronionego przez prawników z Ordo Iuris wygrano
  • Zbigniew Ziobro złożył kasację.
  • Kasacja dotyczyła art. 51 § 1 Kodeksu wykroczeń o znamionach zgorszenia w miejscu publicznym, chodzi o plakaty antyaborcyjne. Tak w pierwszej instancji orzekł Sąd Okręgowy
  • Pokaż także: Luksemburg: Protest “Solidarności” napotkał kontrmanifestację

Działania Ordo Iuris

Po raz kolejny walka o życie nienarodzone została wygrana, to już ponad 120 takie zwycięstwo. Dzięki orzeczeniu SN będzie można walczyć o prawo do życia, na postawie tego wyroku. Ułatwi to znacznie promowanie życia nienarodzonego i walkę z aborcjonistami. Teraz ludzie broniący dzieci nienarodzonych, dostają ochronę. Jest to cudowna informacja dla wszystkich działaczy Pro-Life w Polsce.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

W rocznicę wyroku TK z radością przyjmujmy informację, że Sąd Najwyższy uzupełnił dzieło Trybunału. Nie tylko same dzieci nienarodzone, ale także broniący ich działacze pro life otrzymali stosowną ochronę prawną. Wolność słowa to także wolność mówienia prawdy o aborcji, nawet jeżeli ta straszna prawda burzy spokój zwolenników aborcyjnych praktyk 

adw. Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris

Sąd Najwyższy uznał, że obwiniony działał w granicach wolności słowa gwarantowanej art. 54 ust. 1 Konstytucji i art. 10 ust 1 Europejskiej konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności.

SN

ordoiuris.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY