PILNE. Bąkiewicz na protestach w Luksemburgu: “Walczymy o polską suwerenność”

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Robert Bąkiewicz w Luksemburgu

Robert Bąkiewicz w Luksemburgu / fot. twitter

Przedstawiciele stowarzyszenia Marsz Niepodległości manifestują dziś razem ze związkowcami "Solidarności" w Luksemburgu.

Przedstawiciele stowarzyszenia Marsz Niepodległości oraz Straży Narodowej obecni są na protestach “Solidarności” w Luksemburgu. Demonstracje mają na celu walkę o polską suwerenność energetyczną oraz sprzeciw wobec decyzji Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Robert Bąkiewicz, który również obecny jest w Luksemburgu wskazał, że walka o polską suwerenność energetyczną jest interesem wszystkich obywateli.

Bąkiewicz na protestach w Luksemburgu

“Walczymy dziś o polską suwerenność, o polską gospodarkę, o polską energetykę. Turów jest tylko początkiem. Po Turowie będą kolejne elektrownie, kolejne kopalnie. Będzie niszczona cała polska gospodarka.” – mówi prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

“Dzisiaj Polacy powinni wszyscy stanąć po stronie tych robotników, górników z kopalni Turów (…) dlatego, że interes narodowy jest interesem wszystkich Polaków. Dzisiaj będziemy o to walczyli.” – dodał.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

W maju TSUE – odpowiadając na wniosek Czech – nakazał natychmiastowe wstrzymanie wydobycia węgla w kopalni Turów. Polski rząd ogłosił, że kopalnia nadal będzie pracować i rozpoczął rozmowy ze stroną czeską. 20 września TSUE postanowił, że Polska ma płacić Komisji Europejskiej 500 tys. euro dziennie za niewdrożenie środków tymczasowych i niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów.

Od czerwca trwały też bezpośrednie polsko-czeskie negocjacje dot. wypracowania umowy międzyrządowej w sprawie Turowa. Po 17 rundach rokowań z udziałem przedstawicieli resortów ochrony środowiska i spraw zagranicznych oraz ekspertów i przedstawicieli samorządów, a także kierownictwa kopalni, 30 września minister klimatu Michał Kurtyka poinformował, że rozmowy zakończyły się fiaskiem.

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY