Luksemburg: Protest “Solidarności” napotkał kontrmanifestację

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Protest Solidarności

Protest Solidarności / fot. Twitter

Manifestujący w Luksemburgu związkowcy spotkali na swojej drodze niewielką kontrmanifestację. Zgromadzenia spotkały się nieopodal ambasady Czech.
  • W piątek o godz. 10 rozpoczęła się manifestacja związkowców „Solidarności” przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej
  • Związkowcy stanowczo sprzeciwiają się postanowieniu TSUE, które stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa energetycznego Polski i doprowadzi do likwidacji tysięcy miejsc pracy.
  • Manifestacja trwa nadal, lecz zmieniła swoją lokalizację. Protestujący idą bowiem pod ambasadę Czech. To właśnie na tej trasie związkowcy napotkali niewielką, 20-osobową kontrmanifestację.
  • Zobacz także: Sondaż. Co powinno mieć pierwszeństwo? prawo krajowe czy unijne?

W piątek o godz. 10 rozpoczęła się manifestacja związkowców „Solidarności” przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Protest “Solidarności” napotkał na swojej drodze niewielką kontrmanifestację. Liczyła ona 20 osób, które popierały decyzję TSUE.

Protest “Solidarności” w Luksemburgu

W piątek o godz. 10 rozpoczęła się manifestacja związkowców „Solidarności” przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej w związku z decyzją wydaną przez unijny sąd w sprawie zamknięcia kopalni w Turowie. Związkowcy stanowczo sprzeciwiają się postanowieniu TSUE, które stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa energetycznego Polski i doprowadzi do likwidacji tysięcy miejsc pracy.

“Dajemy Wam czas do namysłu, a jeśli nie, to podpalimy Europę! Podpalimy ją w naszych sercach, aby dać odpór tym idiotom, którzy zamykają tysiące miejsc pracy i chcą pozbawić energii elektrycznej miliony Polaków” – mówił podczas protestu szef „S” Piotr Duda.

Manifestacja trwa nadal, lecz zmieniła swoją lokalizację. Protestujący idą bowiem pod ambasadę Czech. To właśnie na tej trasie związkowcy napotkali niewielką, 20-osobową kontrmanifestację.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY