Kulisy szczytu UE. “Premier Holandii wypowiadał się ostro”

Dodano   6  
  Loading
Premier Morawiecki

Mateusz Morawiecki / Fot. YouTube / Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Anonimowe źródła podają, że premier polski przedstawiał Radzie Europejskiej twarde stanowisko. Jest przeciwny narzucania zasad odbiegających od traktatów. Potwierdził argumenty, jakie padły w liście do przywódców państw UE i jasno określił stanowisko Polski. Na słowa Mateusza Morawieckiego, zareagował premier Holandii Mark Rutte, który jest za ukaraniem Polski i wstrzymaniem pieniędzy dla nas.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Holandia: Nie dla funduszy dla Polski

Premier Holandii, stanowczo sprzeciwia się przyznaniu funduszy dla Polski. Stoi na stanowisku, że Polsce nie należą się pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy. Lewicowe rządy państw chcą karać naszą ojczyznę, za mityczne łamanie prawa.

W obecnej sytuacji nie ma mowy o uruchomieniu funduszy dla Polski z Krajowego Planu Odbudowy (36 mld euro). A także wspomniał o innym instrumencie – mechanizmie warunkowości”

– podała “Rzeczpospolita”.

Wczoraj Parlament Europejski uchwalił rezolucję, w której potępił próbę podważenia nadrzędności prawa unijnego przez polski Trybunał Konstytucyjny. Zarzuca się Polsce nieuznawanie prawa unijnego. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego Polski stanowi problem dla PE. Jednym słowem, naciski są polityczne i nie bazują na traktatach. Niewygodne jest dla eurokratów to, że Polska broni suwerenności kraju.

Rzeczpospolita, dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Krzysztof
Gość
Krzysztof
22 października 2021 16:22

Pamiętajcie, że Holendrzy i Belgowie nas nienawidzą za IIWŚ. i za to że strzelaliśmy do ich dziadków w mundarach SS. Oni tego nigdy nie zapomną bo nie mają ZADNEJ historii ruchu antyhitlerowskiego ani udziału w wojskach alianckich.

hens
Gość
hens
23 października 2021 13:18
Reply to  Krzysztof

Słusznie, są mściwi.

Np. niemcom wciąż wypominają, że ukradli im rowery.

Nie, nic innego, ale tych rowerów to im nie zapomną!

Szkoda, że Maczek ich nie zaorał, mieliby za co nas nienawidzić. A póki co zmienili se nazwę, żeby ich nie mylono z Poland.

Emilian58
Gość
Emilian58
22 października 2021 20:35

To był zjazd bandytów pasożytujących na podatnikach. Patopomagiery talmudycznych ustawiaczy świata!

Andrzej
Gość
Andrzej
23 października 2021 05:28

Belgowie Holendrzy pokazali swoją praworzadnosc w Kongo i Indiach Malezji i Afryce poludniowej

angel
Gość
angel
23 października 2021 06:03

A mi sie wydaje że tu chodzilo o cos innego niz praworzadnosc. Zauważcie, mamy masę innych kłopotów a ciągle wałkują temat o praworządności. Mam przeczucie że to spotkanie tyczyło się co robić z niezaszczepionymi itp .

hens
Gość
hens
23 października 2021 13:39
Reply to  angel

Być może. Niemniej należy zauważyć, że MENGELEwiecki przoduje w depopulacji. Przez niecałe dwa lata wymordował ok. 250 tysięcy Polaków.

Mało tego, ᴡ ᴘᴇᴌɴɪ ᴘᴀɴᴜᴊᴇ ɴᴀᴅ ɴɪᴇᴅᴏʙɪᴛʏᴍɪ. Unia pod tym względem nie ma żadnego kłopotu z przodującą ‘polską’.

POLECAMY