Kulisy szczytu UE. “Premier Holandii wypowiadał się ostro”

Dodano   6
  LoadingDodaj do ulubionych!
Premier Morawiecki

Mateusz Morawiecki / Fot. YouTube

Anonimowe źródła podają, że premier polski przedstawiał Radzie Europejskiej twarde stanowisko. Jest przeciwny narzucania zasad odbiegających od traktatów. Potwierdził argumenty, jakie padły w liście do przywódców państw UE i jasno określił stanowisko Polski. Na słowa Mateusza Morawieckiego, zareagował premier Holandii Mark Rutte, który jest za ukaraniem Polski i wstrzymaniem pieniędzy dla nas.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Holandia: Nie dla funduszy dla Polski

Premier Holandii, stanowczo sprzeciwia się przyznaniu funduszy dla Polski. Stoi na stanowisku, że Polsce nie należą się pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy. Lewicowe rządy państw chcą karać naszą ojczyznę, za mityczne łamanie prawa.

W obecnej sytuacji nie ma mowy o uruchomieniu funduszy dla Polski z Krajowego Planu Odbudowy (36 mld euro). A także wspomniał o innym instrumencie – mechanizmie warunkowości”

– podała “Rzeczpospolita”.

Wczoraj Parlament Europejski uchwalił rezolucję, w której potępił próbę podważenia nadrzędności prawa unijnego przez polski Trybunał Konstytucyjny. Zarzuca się Polsce nieuznawanie prawa unijnego. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego Polski stanowi problem dla PE. Jednym słowem, naciski są polityczne i nie bazują na traktatach. Niewygodne jest dla eurokratów to, że Polska broni suwerenności kraju.

Rzeczpospolita, dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY