Francuzi ukarani za usiłowanie nielegalnego przekroczenia granicy

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Straż Graniczna

Straż Graniczna / fot. Twitter

Francuzi próbowali nielegalnie przekroczyć granicę.
  • Dwaj obywatele Francji dostali po 200 zł mandatu za usiłowanie nielegalnego przekroczenia granicy z Polski na Ukrainę.
  • Jak powiedziała rzeczniczka BiOSG, cudzoziemcy zostali zatrzymani wczoraj. Patrol Straży Granicznej z placówki w Korczowej zauważył samochód marki BMW na francuskich numerach rejestracyjnych.
  • Z danych Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej wynika, że w bieżącym roku funkcjonariusze ujawnili już ponad dwadzieścia tego typu zdarzeń.
  • Zobacz także: Protest pod TSUE. Piotr Duda krytycznie o Tusku: “To potrafi każdy pętak” [WIDEO]

Dwaj Francuzi zostali ukarani kwotą po 200 zł mandatu za usiłowanie nielegalnego przekroczenia granicy z Polski na Ukrainę.

“Tłumaczyli, że chcieli odwiedzić kolegę” – przekazała rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej Elżbieta Pikor.

Francuzi ukarani mandatami

Jak powiedziała rzeczniczka BiOSG, cudzoziemców zatrzymano wczoraj. Patrol Straży Granicznej z placówki w Korczowej zauważył samochód marki BMW na francuskich numerach rejestracyjnych, który wjechał w głąb pasa drogi granicznej. W aucie byli dwaj obywatele Francji w wieku 27 i 28 lat.

“Jeden z nich posiadał francuski dowód osobisty, a drugi nie miał żadnych dokumentów. Nie potrafili wytłumaczyć zasadności swojego pobytu w pasie drogi granicznej” – wyjawiła mjr Pikor.

Funkcjonariusze SG przy użyciu baz informatycznych potwierdzili tożsamość Francuzów. 

“Okazało się, że młodzi mężczyźni podróżują turystycznie po Polsce. Wyjaśnili, że chcieli odwiedzić kolegę” – dodała rzeczniczka BiOSG.

Za usiłowanie nielegalnego przekroczenia granicy obcokrajowców ukarano mandatami karnymi w wysokości 200 złotych. 

Z danych Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej wynika, że w bieżącym roku funkcjonariusze ujawnili już ponad dwadzieścia tego typu zdarzeń.

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY