Powrót do koszmaru? Niedzielski: “To może wywrócić nasze prognozy”

Dodano   5
  LoadingDodaj do ulubionych!
Adam Niedzielski

Minister zdrowia Adam Niedzielski / Fot. PAP/Piotr Nowak. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Mamy wzrosty zakażeń o 85 i ponad 100 proc., podwojenie wyników. Ta sytuacja, jeśli się utrzyma, wywróci nasze prognozy - powiedział w środę w Legnicy minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak dodał, policja ma częściej karać aniżeli upominać obywateli za niestosowanie się do obostrzeń. W dwóch województwach będą łączone patrole sanepidu z policją.
  • Minister Zdrowia Adam Niedzielski w Legnicy poinformował o niepokojącym skoku zakażeń na koronawiursa.
  • Postraszył on Polaków znacznym pogorszeniem sytuacji, a dotychczasowe prognozy mogą okazać się nieaktualne.
  • Polecił on policjantom, aby za brak maseczek zaczęto ludzi częściej karać, aniżeli upominać jak do tej pory.
  • O godzinie 14:30 spotkali się członkowie Rady Medycznej na nieoczekiwanym spotkaniu kryzysowym.
  • W ciągu ostatnich 24 godzin przybyło 5,5 tysiąca nowych zakażeń na koronawirusa oraz 21 zgonów z powodu samej infekcji.
  • Zobacz także: Pierwszy przypadek nowej odmiany koronawirusa. Naukowcy zabrali głos

Przez ostatnie dwa dni mamy do czynienia ze swoistą eksplozją pandemii. Wzrosty mamy z tygodnia na tydzień 85- i ponad 100- proc. czyli to podwojenie wyniku. Jeśli sytuacja się utrzyma, to zaburzy wszystkie prognozy, które przedstawialiśmy

– powiedział, zaniepokojony sytuacją Adam Niedzielski

Minister Zdrowia powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej w Legnicy, że sytuacja epidemiczna wymusiła zmianę jej charakteru, gdyż miał być omawiany temat modernizacji szpitali, lecz skok we wzroście zakażeń uniemożliwił zdaniem Niedzielskiego na dalsze trwanie w pobłażaniu nieprzestrzegania obostrzeń.

Jestem cały czas w kontakcie z policją. W ostatnim czasie odbyło się około 25 tys. kontroli w środkach transportu, na które w szczególnie zwracamy uwagę. Wystawiono około 1,2 tys. mandatów

– poinformował Minister Zdrowia. Polecił on również policji, aby ta częściej karała obywateli niż upominała, za brak maseczek.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Minister zdrowia powiedział, że poprosił sanepid o łączone patrole z policją w woj. lubelskim i podlaskim, które przodują pod względem liczby nowych infekcji.

Pilne obrady Rady Medycznej

Szef resortu zdrowia poinformował także, że na 14:30 zwołane zostało pilne posiedzenie Rady Medycznej, które omówiło bieżącą sytuację medyczną. Po aktualnych relacjach i ruchach Niedzielskiego można spodziewać się wprowadzenia co najmniej lokalnych lockdownów.

Na pewno będziemy chcieli przez kilka dni poobserwować, czy te zatrważające trendy wzrostu zakażeń się utrzymają. Jeśli tak, to będziemy musieli podejmować drastyczne kroki

– podkreślił.

Ponad 5 tysięcy nowych zakażeń

Badania potwierdziły 5559 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 75 osób z COVID-19 – podało w środę Ministerstwo Zdrowia. Rok temu 20 października MZ informowało o 9291 nowych zakażeniach koronawirusem i śmierci 107 osób.

Na COVID-19 zmarło 21 osób, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami 54 chorych.

Łącznie od 4 marca ub.r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 2 950 616 zakażeń. Zmarły 76 254 osoby z COVID-19.

polsatnews.pl

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY