Jaki punktuje unijne elity: “Chcecie przywrócić marionetki, które zgadzają się na wszystko”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Patryk Jaki

Patryk Jaki / Fot. You Tube/ Patryk Jaki

Patryk Jaki zabrał zdecydowany głos w debacie dotyczącej stanu praworządności w Polsce. "Chcecie przywrócić te marionetki, które zgadzają się na wszystko, co mówicie, ale mój kraj jest niezależny. I tylko Polacy mogą zdecydować, kto będzie rządził" - powiedział.
  • We wtorek w Parlamencie Europejskim odbywa się debata zainicjowana po wyroku polskiego Trybunału Konstytucyjnego w sprawie nadrzędności konstytucji nad prawem unijnym.
  • Podczas debaty głos zabrał m.in. europoseł Patryk Jaki. Zwracał uwagę, że „utrzymywanie praworządności jest ważne, ale ważniejsza jest równość”.
  • Eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości wyliczał wyroki sądów konstytucyjnych poszczególnych państw Unii Europejskiej.
  • Zobacz także: Premier Morawiecki w PE: Jesteśmy dumnym krajem. Nie damy się szantażować

We wtorek w Parlamencie Europejskim odbywa się debata zainicjowana po wyroku polskiego Trybunału Konstytucyjnego w sprawie nadrzędności konstytucji nad prawem unijnym. Bierze w niej udział m.in. premier Mateusz Morawiecki. W ożywionej dyskusji bierze udział również europoseł Patryk Jaki, który w kilku słowach punktuje europejskie elity.

Podczas debaty głos zabrał m.in. europoseł Patryk Jaki. Zwracał uwagę, że „utrzymywanie praworządności jest ważne, ale ważniejsza jest równość”.

Patryk Jaki punktuje liberalne elity w PE

Eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości wyliczał przy tym wyroki sądów konstytucyjnych poszczególnych państw Unii Europejskiej. Polityk wskazuje, że w wielu europejskich państwach zapadały podobne wyroki co w Polsce, jednak Parlament Europejski krytykuje tylko nasz kraj.

“Spójrzmy na wyroki niemieckie z lat 2010, 2019, 2020; „konstytucja jest nadrzędna wobec prawa unijnego”. Wyrok francuski z 2021 r., to samo. Hiszpania, 2020 r. – konstytucja nad prawem unijnym. Nawet Rumunia w 2021 r., taka sama decyzja” – przekazał.

Jak mówił, teraz w Polsce jest dokładnie tak samo.

“Ale tylko Polska nie może tak zrobić, bo nie podoba wam się ten rząd. Chcecie przywrócić te marionetki, które zgadzają się na wszystko, co mówicie, ale mój kraj jest niezależny. I tylko Polacy mogą zdecydować, kto będzie rządził” – wskazywał.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Na koniec zacytował też Jean-Jacquesa Rousseau.

“Gdy Polska została zaatakowana z każdej strony, mówił do Polaków: „Nie idźcie ślepo za Europą, bo na końcu tej ścieżki są tylko pieniądze. Kochajcie wolność, bo jej zawsze broniliście” – mówił.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY