Fogiel o wystąpieniu Morawieckiego w PE: “Polska walczy o swoje interesy”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Radosław Fogiel

Radosław Fogiel / Fot. Wikimedia Commons

Radosław Fogiel skomentował wystąpienie premiera w Parlamencie Europejskim. Zdaniem wicerzecznika PiS, to "to część większej ofensywy nakierowanej na to, żeby wykazać maksimum dobrej woli w kontaktach z naszymi partnerami unijnymi"
  • Wtorkowa debata w Parlamencie Europejskim miała związek z wydaniem przez Trybunał Konstytucyjny 7 października wyroku. Chodzi o uznanie wyższości Konstytucji RP nad prawem unijnym.
  • Udział w debacie wziął premier Mateusz Morawiecki, a jego wystąpienie skomentował wicerzecznik PiS, Radosław Fogiel.
  • Według polityka PiS „dzisiaj Polska jest traktowana przez liberalnolewicową większość w Parlamencie Europejskim jak chłopiec do bicia”.
  • Zobacz także: Minister Michał Wójcik ostro o Donaldzie Tusku: “Twarz Brexitu”

Wtorkowa debata w Parlamencie Europejskim miała związek z wydaniem przez Trybunał Konstytucyjny 7 października wyroku. Chodzi o uznanie wyższości Konstytucji RP nad prawem unijnym. TK po rozpoznaniu wniosku premiera, uznał, że przepisy europejskie w zakresie, w jakim organy Unii Europejskiej działają poza granicami kompetencji przekazanych przez Polskę, są niezgodne z Konstytucją RP. W debacie wziął udział premier Mateusz Morawiecki. O wystąpieniu Morawieckiego mówił Radosław Fogiel. Po wystąpieniach europosłów w PE, poinformowano również o planach likwidacji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

Fogiel o wystąpieniu Morawieckiego

“Dzisiejsze wystąpienie premiera Morawieckiego na forum Parlamentu Europejskiego to część większej ofensywy nakierowanej na to, żeby wykazać maksimum dobrej woli w kontaktach z naszymi partnerami unijnymi” – powiedział Fogiel w telewizji „Republika”.

Przypomniał też o liście szefa polskiego rządu do premierów i prezydentów państw UE z zapewnieniem, że Polska pozostaje lojalnym członkiem Unii Europejskiej.

Jak zauważył Fogiel, „jedyne, co zakwestionował Trybunał Konstytucyjny, to rozszerzające interpretacje Trybunału Sprawiedliwości UE – zakusy na to, żeby w sposób niedemokratyczny, bez zgody wszystkich państw członkowskich rozszerzać kompetencje UE w sposób, który nie został przewidziany w traktatach”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Polska “chłopcem do bicia?”

Według polityka PiS „dzisiaj Polska jest traktowana przez liberalnolewicową większość w Parlamencie Europejskim jak chłopiec do bicia”. Jego zdaniem, „takie precedensy mogą posłużyć do ataku na dowolny kraj”.

Fogiel ocenił, że UE to organizacja o ambicjach politycznych, „przestrzeń, w której odbywają się gry interesów”, a „pod płaszczykiem ataków na Polskę” kryją się interesy innych krajów członkowskich.

“Polska walczy o swoje interesy, inne kraje walczą o swoje. My domagamy się jednego: żeby respektować zasadę równoprawnego traktowania państw członkowskich. I z pewnością o tym również będzie mówił premier na posiedzeniu Rady” – dodał polityk PiS.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY