Facebook ogłasza ogromną inwestycję. Metawersum zmieni oblicze wirtualnej rzeczywistości

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Facebook zmieni oblicze cyfrowej rzeczywistości

Gogle do wirtualnej rzeczywistości / Fot. Unplash

Facebook ogłosił plan stworzenia internetu przyszłości, czyli tzw. metawersum. Plany korporacji wiązać się będą z poszukiwaniem 10 tysięcy nowych pracowników z terenu całej Unii Europejskiej. Mark Zuckerberg, chce dzięki nowej technologii wprowadzić ludzkość w cyfrową rzeczywistość.
  • Międzynarodowy gigant społecznościowy, Facebook ogłosił ostatnio ogromną inwestycję mającą rozpocząć nowy rozdział wirtualnej rzeczywistości.
  • 10 tysięcy nowych pracowników ma zbudować metawersum, które zastąpi obecny internet.
  • Mark Zuckerberg od lat wspominał o miejscu, który zacierałby granice między rzeczywistością i światem cybernetycznym.
  • W tym celu już w 2014 roku przejął on firmę Oculus produkującą gogle VR.
  • Zobacz także: Wyciekła “czarna lista Facebooka”. Które polskie organizacje na niej widnieją?

Facebook planuje dużą inwestycję pod hasłem metawersum. Korporacja definiuje to słowo jako nowy aspekt połączonych, wirtualnych doświadczeń z wykorzystaniem technologii i rozszerzonej rzeczywistości.

Twórcy chcą dzięki nowej technologii zmienić postrzeganie oraz charakter naszej obecności w sieci. Interakcja online ma ułatwić ludziom w niedalekiej przyszłości relacje w codziennym życiu, a samo metawerse mógłby odblokować nowe możliwości.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Metawersum – nowe oblicze Internetu

Światowy gigant deklaruje, że tak jak internet nie ma jednego właściciela, tak i metawersum ma być zgodnie z obietnicą dobrem wspólnym. Facebook w swoim ogłoszeniu poinformował o otwarciu rekrutacji dla 10 tysięcy osób z całej Unii Europejskiej, których planują zatrudnić w ciągu najbliższych 5 lat.

Szef Facebooka Mark Zuckerberg od lat mówił o idei polegającej na zacieraniu granicy między światem rzeczywistym a wirtualnym. W metawersum np. dzięki specjalnym okularom możliwa będzie interakcja porównywalna do tej w świecie rzeczywistym.

Istotną rolę w tej technologii będą odgrywały gogle do wirtualnej rzeczywistości. W tym celu, już w 2014 roku Facebook przejął firmę Oculus specjalizującą się w tych produktach.

Amerykańska prasa mówi jednak, że kampania na rzecz rozwoju nowej koncepcji wirtualnej rzeczywistości jest próbą naprawienia wizerunku Facebooka w obliczu niedawnych skandali. Byli pracownicy korporacji mieli ujawnić strategię firmy, która ich zdaniem zdawała sobie sprawę ze szkodliwego wpływu tego medium społecznościowego na psychikę użytkowników.

radiozet.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY