- Skandynawska linia lotnicza SAS znosi obowiązek noszenia masek na pokładzie samolotów. Na razie na niektórych trasach.
- Przewoźnik poinformował, że od 18 października znosi obowiązek masek na lotach pomiędzy Danią, Norwegią i Szwecją.
- W przypadku lotów do innych niż wymienione krajów, linia będzie przestrzegać rekomendacji odnośnie noszenia masek w samolotach, gdyż takie zarządzenia wciąż występują w pozostałych krajach.
- Zobacz także: Kaczyński o odejściu Gowina: “Cały rząd odetchnął”
Skandynawska linia lotnicza SAS znosi obowiązek noszenia maseczek na pokładzie samolotów. Na razie na niektórych trasach.
Nieodłącznym elementem ogłoszonej pandemii koronawirusa są maski. Choć początkowo nawet wirusolodzy czy politycy wysokiego szczebla twierdzili, że w niczym one nie pomagają, to z biegiem czasu weszły na stałe do zmieniającego się pod pretekstem wirusa otoczenia.
Idąc za oficjalnymi wytycznymi obowiązek zakrywania nosa i ust wprowadziły linie lotnicze. Dochodziło do sytuacji, gdy pasażerowie byli wyrzucani z pokładu za brak masek.
Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com
SAS znosi obowiązek noszenia maseczek
Teraz pierwsza linia lotnicza na świecie znosi obowiązek maskowania. Na taki ruch zdecydował się mający siedzibę w Sztokholmie skandynawski SAS.
Na razie na niektórych trasach. Przewoźnik poinformował, że od 18 października znosi obowiązek masek na lotach pomiędzy Danią, Norwegią i Szwecją.
Jak argumentuje linia, w krajach tych zniesiono praktycznie wszystkie koronawirusowe restrykcje, obostrzenia, nakazy i zakazy, zniesiono też maski, więc nie ma powodu, by obowiązywały one w samolotach.
“Jesteśmy mocno obecni w Szwecji, Norwegii i Danii i teraz, kiedy te trzy kraje otworzyły się na podróże i zniosły restrykcje, nie widzimy już potrzeby, by pasażerowie musieli zasłaniać usta i nos” – poinformował Freja Annamatz, rzecznik prasowy linii SAS.
Jednocześnie zaznaczono, że w przypadku lotów do innych niż wymienione krajów, linia będzie przestrzegać rekomendacji odnośnie noszenia masek w samolotach, gdyż takie zarządzenia wciąż występują w pozostałych krajach.
nczas.com