Apel w obronie Ewy Stankiewicz. “Nie pozwólmy na zamykanie ust niezależnej dziennikarce”

Dodano   7  
  Loading
Ewa Stankiewicz

Ewa Stankiewicz / fot. You Tube/ Telewizja Republika

Stowarzyszenie Solidarni 2010 wystosowało apel w obronie dziennikarki TV Republika.

15 października wystosowano w Warszawie oficjalny apel w obronie dziennikarki TV Republika Ewy Stankiewicz. Wezwanie opracowało Stowarzyszenie Solidarni 2010. Tekst apelu dostępny jest na stronie www.solidarni2010.pl.

“Nie pozwólmy na zamykanie ust niezależnej dziennikarce! Nie bądźmy bierni wobec dyktatu politycznej poprawności! Sprzeciwiamy się cenzurze!” – piszą inicjatorzy akcji.

Apel w obronie Ewy Stankiewicz

Tekst apelu:

Warszawa 15.10.2021

APEL W OBRONIE EWY STANKIEWICZ

My, niżej podpisani, wyrażamy oburzenie z powodu zawieszenia cyklicznego autorskiego programu redaktor Ewy Stankiewicz „Otwartym tekstem”, cieszącego się od lat dużym uznaniem widzów TV Republika.

Ostatnim programem, którego zwiastun wyemitowała TV Republika, miał być odcinek, w którym gościem Ewy Stankiewicz był minister Piotr Naimski, a tematem – bezpieczeństwo energetyczne Polski. Od nagłego wstrzymania emisji minęły kolejne tygodnie, w ciągu których nie ukazał się żaden odcinek „Otwartym tekstem”, co świadczy o zdjęciu cyklu z ramówki. Do chwili obecnej nie podano żadnych uzasadnionych powodów takiej decyzji ani formalnie jej nie ogłoszono.

Szczególnie bolesny jest fakt, iż Ewa Stankiewicz należy do współzałożycieli TV Republika! Jej gorący apel o tworzenie niezależnej telewizji wygłoszony podczas pikiety pod TVP we wrześniu 2012 roku oraz rozpoczęta przez nią zbiórka funduszy na ten cel walnie przyczyniły się powstania TV Republika. „Powstanie tej telewizji to wielka nadzieja na poszerzenie sfery wolności słowa i przełamanie bariery spójnej propagandy największych mediów w Polsce”.- pisała Ewa Stankiewicz w liście otwartym 23.12.2012 r., by w 2013 r. zostać jednym z dyrektorów nowo utworzonej stacji.

Ewa Stankiewicz od wielu lat udowadnia, że troskę o Polskę i niezależność poglądów stawia ponad osobiste korzyści. Marginalizacja i wykluczenie z głównego obiegu medialnego to sprawdzone sposoby na pacyfikację niepokornych dziennikarzy. Teraz ta metoda została zastosowana w telewizji prywatnej, zaliczanej do tzw. Strefy Wolnego Słowa, co budzi tym większe oburzenie.

Telewizja Republika przechodzi właśnie test wiarygodności. Domagamy się przywrócenia na antenę programu „Otwartym tekstem”, emisji zablokowanego przez Prezesa Zarządu TV Republika Tomasza Sakiewicza odcinka oraz zagwarantowania wolnej od politycznych nacisków pracy redaktor Ewy Stankiewicz.

Domagamy się we wszystkich mediach, a przede wszystkim tych patriotycznych, przestrzegania wolności słowa oraz swobody dziennikarza w dociekaniu i przedstawianiu prawdy.

Pod odezwą podpisało się wielu znanych dziennikarzy, pisarzy, naukowców oraz polskich kombatantów.

Wsparcie wyrażone w podpisie pod petycją można wyrażać za pośrednictwem kontaktu mailowego pod adresem [email protected].

Program Stankiewicz usunięty?

Telewizja Republika nie pokazała dotąd wywiadu Ewy Stankiewicz z ministrem Piotrem Naimskim. Coraz częściej mówi się o tym, że program Ewy Stankiewicz został usunięty z Telewizji Republika. Oficjalna wersja stacji mówi, iż nie przeszedł on kolaudacji.

“Nie został skolaudowany, nie wiem, czy w ogóle jest poprawialny. Chcemy poprawić współpracę redakcji z autorką. Chodzi o to, żebyśmy rozumieli się co do zasad etycznych, prawnych, żeby program mieścił się w ramach warsztatu dziennikarskiego” – mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Tomasz Sakiewicz, szef TV Republika.

Nagrany wcześniej wywiad z sekretarzem stanu w kancelarii premier został wycofany przez Telewizję Republika krótko przed emisją 23 września w cotygodniowym programie Ewy Stankiewicz „Otwartym tekstem”.

Związek Ewy Stankiewicz z Telewizją Republika istnieje od startu stacji wiosną 2013 roku, objęła wtedy funkcję dyrektor artystycznej. Przez kilka lat współprowadziła program „Studio Republika”

solidarni2010.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
red Szechterszwanc
Gość
red Szechterszwanc
18 października 2021 10:20

Przestalem sluchac Tele Repubika. To POPiS-owska telewizprnia red SAKIEWKI

dzialacz PO
Gość
dzialacz PO
18 października 2021 10:34

tak jak TVN PO. czego nie rozumiesz?

Grzegorz
Gość
Grzegorz
19 października 2021 00:29

Zanim PiS doszedł do władzy, wydawało się, że Republika walczy o lepszą Polskę. Potem okazało się, że niestety to jest tylko tuba propagandowa PiS. Szkoda.

dzialacz PO
Gość
dzialacz PO
18 października 2021 10:33

Maz dunczyk z pochodzenia nie zalapal sie na kase do komisji macierewicza bo kontrwywiad nie dopuscil go tajemnicy panstwowej to uderzyla w naimskiego,z ktorym macierewicz KOR tworzyl.czego wy tepe matoly nie rozumiecie?
poismo Najwyzszy Czas caly czas cenzuruje niewydodne posty a i u Miedlara z forum znikaja.
Tak wyglada wolnosc niezaleznych szczyn!

hens
Gość
hens
18 października 2021 17:51
Reply to  dzialacz PO

Ale, że nczas.pl cenzuruje niewydolne posty to rzeczywiście granda. A tak by się chciało zasrać ten portal!

hens
Gość
hens
18 października 2021 17:58

Zadziwiające, że różni niezależni a patriotyczni und konserwatywni opowiadają się za dziennikarzem, co już wiadomo, żydowskiej Gazety Polskiej, ukradzionej nam jak wszystko inne zresztą.

Pytanie o to co Stankiewicz tam nadal robi zadaje się samo!? Co ona tam robi i czy obecne starcie nie jest jedynie uwiarygodnianiem tej osoby.

Pamiętamy przecież wielu “uwiarygodnionych”, choćby Michnika czy Kaczyńskiego, którego uwiarygodnił sam Urban, który przeprosił go publicznie za przypisanie mu lojalki!

Nooo.. uwiarygodnienie przez Urbana daje pełne błogosławieństwo na dziesięciolecia, co przecież właśnie obserwujemy, prawda !?

NO! No to szaliom!

Halina Rumianowska
Gość
Halina Rumianowska
25 października 2021 16:23

Popieram działania Ewy Stankiewicz!!! żądam przywrócenia jej do pełnionej funkcji w tv Republika. Zakłamany Tomasz Sakiewicz.

POLECAMY