Węgierski polityk: Chrześcijaństwo znika z życia publicznego w Europie Zachodniej

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Asyż, Włochy.

Asyż, Włochy. / Fot. Moisés Becerra/Cathopic

Chrześcijaństwo znika z życia publicznego w Europie Zachodniej, podczas gdy w tym samym czasie "dyktatura opinii" rośnie w siłę, powiedział w sobotę szef sztabu premiera Viktora Orbana, Gergely Gulyás.

Zobacz także: Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości zapowiada pozwy

W przemówieniu podczas uroczystości poświęcenia nowego kościoła ewangelickiego w mieście Rakamaz, w północno-wschodnich Węgrzech, Gergely Gulyás powiedział, że ponad trzy dekady po upadku komunistycznych dyktatur w Europie Środkowej “wydaje się, że w Europie Zachodniej triumfuje materializm”.

Jeśli chcemy zobaczyć, jaka przyszłość czeka kraje, które porzucają chrześcijaństwo, nie powinniśmy patrzeć na nic innego niż kościoły w Europie Zachodniej – powiedział Gulyás.

Jak zwrócił uwagę polityk, część świątyń w Europie Zachodniej jest burzonych, inne zmieniają swoje przeznaczenie.

Widzimy, jak są one burzone, a na ich miejscu buduje się kopalnie węgla, stacje benzynowe i centra handlowe. Widzimy, jak są przekształcane w sale koncertowe, hotele, restauracje fast food i jak przejmują je muzułmanie – podkreślił.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Jego zdaniem zniknięcie chrześcijaństwa z zachodnioeuropejskiego życia publicznego prowadzi również do zaniku zrozumienia, a także do wzrostu “dyktatury opinii” i “ograniczeń, które są niezgodne z życiem, jak ideologia gender, które stają się obowiązkowe”. To, co jeszcze dwie dekady temu uważane było za “absurdalny humor”, dziś stało się nie tylko rzeczywistością, ale “obowiązkową ideologią państwową w zachodnioeuropejskich państwach opiekuńczych”.

dailynewshungary.com

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY