Czy Sebastian Kurz straci immunitet?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Sebastian Kurz w Ihr Programm

Sebastian Tomczak / Fot. YouTube

W piątek Austriacka prokuratura złożyła wniosek o uchylenie immunitetu. Poseł Sebastian Kurz z Austriackiej Partii Ludowej (OeVP) jest podejrzany o korupcję. Śledztwo niestety jest zawieszone. Parlament rozpatrzy uchylenie immunitetu i zapadnie decyzja co do immunitetu.

Czy dochodzenie będzie możliwe?

Sam Sebastian Kurz chciał uchylenia swojego immunitetu. Nie zrezygnował z niego. Obecnie toczą się dwa śledztwa przeciw temu posłowi. Druga z toczonych śledztw, to sprawa Ibizagat, fałszywemu składaniu zeznań przed parlamentarną komisją śledczą.

W 2019 roku niemieckie media ujawniły zrobione dwa lata wcześniej na Ibizie nagrania, na którym ówczesny szef prawicowo-populistycznej Austriackiej Partii Wolności (FPOe) i wicekanclerz Heinz-Christian Strache m.in. oferował przysługi rzekomej przedstawicielce rosyjskiego oligarchy w zamian za wsparcie w kampanii wyborczej.

Jak podaje: forsal.pl

Kurz i jego współpracownicy, podejrzani. Mieli oni wypłacać sobie środki z państwowego budżetu. FPOe była koalicjantem OeVP. Opłacał reklamy za pieniądze państwowe.

Obecnie są prowadzone postępowania. 10 osób, które są zamieszane w ów incydent! Śledztwo prowadzi prokuratura specjalizująca się w zwalczaniu przestępstw gospodarczych i korupcji (WKStA). Kurz jednak nie przyznaje się do winy. Będzie mógł stanąć przed sądem, jeśli parlament zdecyduje o zniesieniu immunitetu.

Po przejęciu władzy nad ugrupowaniem Kurz w mgnieniu oka przekształca Partię Ludową w swój prywatny folwark – młody polityk nie tylko otrzymuje nieograniczoną władzę wewnątrz ugrupowania (może na przykład samodzielnie decydować o kwestiach finansowych czy miejscach na listach wyborczych), ale zmienia nawet barwy partyjne (tradycyjną chadecką czerń zastępuje modnym i nowoczesnym turkusem).

Kurz dokooptuje też na listy wyborcze pojedyncze, wybrane postaci spoza polityki, co w jego oczach przekształcać ma partię w „ruch społeczny”. Działająca od 1945 roku ÖVP zaczyna występować na kartach do głosowania jako Lista Sebastiana Kurza.

krytykapolityczna.pl

Czy to koniec kariery? Czy kompromitujące czyny i oskarżenia się potwierdzą? Zapewne to byłby koniec politycznej drogi i publiczne napiętnowanie, które pozostałoby na lata. Same słowa obrony nie są istotne. Istotą sprawy są materiały zebrane i czynności postępowania.

Kurz broni się i mówi, że jest niewinny.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY