Najnowszy sondaż CBOS. Konfederacja i PiS zyskują większe poparcie

Dodano   2  
  Loading
Sondaż CBOS

Sondaż CBOS / fot. gov.pl

Według sondażu CBOS, gdyby wybory odbyły się teraz, zdecydowaną przewagę miałoby Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 35 proc. Urosłaby także pozycja konfederacji - 6 proc. Lewica, KP-PSL i Porozumienie nie weszłyby do sejmu.
  • Badanie CBOS wskazuje na wzrost poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości, jak również dla Konfederacji.
  • Na drugim miejscu znajduje się KO – 15 proc. Lewica, KP-PSL i Porozumienie znalazłyby się poza Sejmem.
  • Mimo trzeciego miejsca, Polska 2050 Szymona Hołowni spadła o 1 punkt procentowy – 11 proc.
  • Zobacz także: Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości zapowiada pozwy.

Wzrost poparcia dla PiS-u i Konfederacji. Spadek Lewicy

Gdyby wybory odbywały się w październiku, rządząca partia mogłaby liczyć na poparcie 35 proc. Z danych wynika, że jest to wynik lepszy o 1 proc. Na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska, z poparciem 15 proc. Jednakże jej wynik spadł o 1 proc., porównując do września. Trzecie miejsce podium zajmuje partia, której liderem jest Szymon Hołownia. Polska 2050 mogłaby liczyć na 11 proc. I w tym przypadku wynik spadł również o 1 procent.

Wzrost poparcia mogłaby obserwować Konfederacja, która z 5 proc. urosła do 6 proc – w porównaniu do ubiegłego miesiąca. Poza Sejmem jednakże znalazłaby się Lewica, Porozumienie i KP-PSL. Lewica otrzymałaby 4 proc. poparcia, KP-PSL – 2 proc., natomiast Porozumienie Jarosława Gowina – 1 procent.

Frekwencja na wyborach

Co ciekawe, spora część spośród badanych osób nie było w stanie wybrać konkretnej partii politycznej, na którą mogłoby głosować. 23 proc. wybrało odpowiedź “trudno powiedzieć”, natomiast 3 proc. odmówiło odpowiedzi.

Co do frekwencji, chęć wzięcia udziału w wyborach wyraziło ponad 78 proc. badanych. Dla porównania, w ubiegłym miesiącu taką samą chęć wyraziło 77 proc. Osób, które nie poszłyby na wybory byłoby 13 proc. W ubiegłym miesiącu byłoby to 12 proc. 9 proc. oznacza osoby wahające się nad zagłosowaniem, w tym przypadku nastąpił spadek o 2 proc.

Sondaż CBOS

Badanie zostało przeprowadzone na reprezentatywnej grupie grupie pełnoletnich mieszkańców Polski, których wybrano z rejestru PESEL. Uczestnicy badania mieli do wyboru udział m.in. poprzez bezpośredni wywiad z ankieterem lub wywiad telefoniczny po skontaktowaniu się z ankieterem. Badanie było przeprowadzane w dniach 4-14 października 2021 roku.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

wiadomosci.dziennik.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
54sarian
Gość
54sarian
16 października 2021 20:29

Kurski PiSowi SENAT przegrał i 15-20 posłów, walczył z KONFEDERACJĄ reaktywował SLD i ZSL.Oprócz latryny P0 budki mamy jeszcze Grodzki szalet, to sukcesy Kurskiego w wojnie z KONFEDERACJĄ.LIKWIDUJĄC PROGRAM RACHONIA I CEJROWSKIEGO naraził TVP na utratę wiarygodności, bez programu Pospieszalskiego KURWIZJA zeszła do poziomu TVszeNu.

Radek
Gość
Radek
16 października 2021 21:19

Lewica poza sejmem !!! Oby się spełniło

POLECAMY