Będzie więcej zmian w rządzie? Padają konkretne nazwiska

Dodano   6
  LoadingDodaj do ulubionych!
WARSZAWA POSIEDZENIE SEJMU

WARSZAWA POSIEDZENIE SEJMU / Fot. PAP/Piotr Nowak

Proces dokonywania zmian w rządzie ma zakończyć się w przyszłym tygodniu – poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.
  • Zmiany w rządzie zapowiadane są od czasu opuszczenia Zjednoczonej Prawicy przez Porozumienie Jarosława Gowina.
  • Według rzecznika rządu Piotra Müllera planowanych jest tylko kilka korekt oraz uzupełnienie wakatów.
  • Oficjalne decyzje mają zostać ogłoszone pod koniec przyszłego tygodnia.
  • Zobacz także: Tragedia w Warszawie. Zwłoki młodej kobiety znalezione w akademiku

Zmiany były kwestią czasu

Zmiany w rządzie zapowiadane są przez Zjednoczoną Prawicę od czasu opuszczenia obozu rządzącego przez Porozumienie Jarosława Gowina.

Proces dokonywania zmian w rządzie ma zakończyć się w przyszłym tygodniu – poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Jak stwierdził, będzie tylko kilka korekt i uzupełnienie wakatów.

– Zmiany, które będą zachodziły w rządzie, to będą de facto korekty. Nie mówimy o jakiejś zasadniczej rekonstrukcji rządu, bo to oznaczałoby, że musi zmienić się zasadnicza część ministrów. Takich planów nie ma

– powiedział Müller, odpowiadając na pytania na konferencji prasowej.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Padły konkretne nazwiska

Z funkcją ministra rolnictwa i rozwoju wsi ma pożegnać się Grzegorz Puda. Zarządzał on tym resortem zaledwie rok. Przypomnijmy, że polityk krytykowany jest m.in. przez organizacje, które reprezentują rolników. Portal interia.pl ustalił że jego następcą ma zostać jeden z posłów PiS, który był przeciwko tzw. Piątce dla zwierząt.

Na czele Ministerstwa Klimatu i Środowiska ma stanąć z kolei Anna Moskwa. Ta aktualnie piastuje stanowisko w zarządzie Baltic Power. Spółka należy do PKN Orlen oraz Northland Power i zajmuje się budową farmy wiatrowej na Morzu Bałtyckim. Moskwa, która w latach 2017-2020 zajmowała stanowisko wiceministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. na stanowisku zastąpi Michała Kurtykę, który z rządu chciał odejść już w 2020 roku. To oznacza, że jego ewentualna dymisja nie ma związku z nieudanymi negocjacjami z Czechami ws. kopalni Turów.

Ministrem rozwoju, pracy i technologii (obecnie obowiązki te wykonuje premier) zostanie natomiast Piotr Nowak. Był on w latach 2015-2020 podsekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów. Od blisko roku pracuje jako doradca szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego w Waszyngtonie.

Według Polskiej Agencji Prasowej na początku roku z funkcją wicepremiera ma z kolei pożegnać się z Jarosław Kaczyński. Do tych doniesień odniósł się na czwartkowej konferencji prasowej rzecznik rządu Piotr Müller.

– Będę komentować zmiany w rządzie, jeżeli będą one zachodziły

– wyjaśnił Müller, nie potwierdzając tym samym informacji o odejściu prezesa PiS z rządu.

Szybki powrót Ministerstwa Sportu

W środę Jarosław Kaczyński potwierdził natomiast, że nowym ministrem sportu zostanie Kamil Bortniczuk, a wiceministrem w tym resorcie będzie poseł Łukasz Mejza. Przypomnijmy, ministerstwo sportu zostało zlikwidowane wraz z początkiem marca tego roku, a jego kompetencje przejęte przez ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

– Do nominacji dojdzie najszybciej jak to możliwe, uwzględniając proces legislacyjny potrzebny na wydzielenie resortu. Sądzę, że w przyszłym tygodniu sprawa się zamknie

– powiedział PAP Jarosław Kaczyński.

PAP, interia.pl

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY