Abp Broglio: Katolicki żołnierz może odmówić przyjęcia szczepionki przeciwko COVID-19

Dodano   0  
  Loading
Zdjęcie ilustracyjne

Arcybiskup Timothy Broglio / Fot. Flickr

Arcybiskup amerykańskiego wojska powiedział we wtorek, że wojska rzymskokatolickie mogą odmówić przyjęcia wymaganej szczepionki przeciwko COVID-19 z powodów religijnych. Timothy Broglio, arcybiskup służb wojskowych, powiedział w oświadczeniu, że "nikt nie powinien być zmuszany do otrzymania szczepionki na COVID-19, jeśli naruszałoby to świętość jego sumienia".
  • Arcybiskup amerykańskiego wojska, Timothy Broglio powiedział – “nikt nie powinien być zmuszany do otrzymania szczepionki na COVID-19, jeśli naruszałoby to świętość jego sumienia”.
  • Abp Broglio we wtorek powiedział, że szczepionki Pfizer i Moderna były preferowane ze względu na związek szczepionki Johnson & Johnson z ludzkimi komórkami pochodzącymi z aborcji.
  • Abp Broglio powiedział, że personel wojskowy, który odmawia przyjęcia szczepionki na COVID-19, musi “nadal działać na rzecz swoich sąsiadów i dobra wspólnego”, nosząc maski, zachowywać dystans społeczny i przeprowadzać rutynowe testy.
  • Zobacz też: “Jawny atak na wolność opinii publicznej”. Oświadczenie naukowców i dziennikarzy w obronie Bąkiewicza

Arcybiskup amerykańskiego wojska powiedział we wtorek, że żołnierze wyznania rzymskokatolickiego mogą odmówić przyjęcia wymaganej szczepionki przeciwko COVID-19 z powodów religijnych.

Niektórzy członkowie służby poprosili o zwolnienia religijne w myśl ustawy o przywróceniu wolności religijnej po tym, jak sekretarz obrony Lloyd Austin wydał tego lata wojskowy mandat na szczepionki.

Wyjaśniając, że Kongregacja Nauki Wiary ustaliła, że szczepienie “nie jest grzechem”, Broglio powiedział, że kościół ceni swoje nauczanie na temat “świętości sumienia”.

– “Ta okoliczność rodzi pytanie, czy moralna dopuszczalność szczepionki uniemożliwia jednostce kształtowanie szczerego przekonania religijnego, że otrzymanie szczepionki naruszyłoby jej sumienie”

– napisał Broglio.

Broglio przytoczył również nauczanie kościoła, które mówi: “Sumienie jest najskrytszą istotą i sanktuarium człowieka. Tam jest sam na sam z Bogiem, którego głos rozbrzmiewa w jego głębi”.

Arcybiskup wcześniej wyraził poparcie dla mandatu szczepionkowego prezydenta Joe Bidena dla wojska. W tym czasie przytoczył wytyczne papieża Franciszka, Stolicy Apostolskiej i Konferencji Biskupów Katolickich USA, że zastrzyki COVID-19 są moralnie dopuszczalne.

Czytaj też: Śmierć i obozy pracy: Polak zdradza wstydliwe sekrety Dubaju

Abp Broglio powiedział, że personel wojskowy, który odmawia przyjęcia szczepionki na COVID-19, musi “nadal działać na rzecz swoich sąsiadów i dobra wspólnego”, nosząc maski, zachowując dystans społeczny i przeprowadzać rutynowe testy.

Szczepionka ,,Johnson & Johnson” testowana na komórkach z aborcji?

Broglio we wtorek powiedział, że szczepionki Pfizer i Moderna były preferowane ze względu na związek szczepionki Johnson & Johnson z ludzkimi komórkami pochodzącymi z aborcji.

“Szczepionka Johnson & Johnson została opracowana, przetestowana i wyprodukowana z liniami komórkowymi pochodzącymi z aborcji. Ta szczepionka jest zatem bardziej problematyczna” – stwierdził w oświadczeniu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie: Media Narodowe – bez poprawności politycznej

Dodał, że żołnierze powinni pozostać otwarci na otrzymanie szczepionki, gdy tylko stanie się dostępne leczenie, które “nie pochodzi z linii komórkowych pochodzących z aborcji ani nie jest testowane z liniami komórkowymi pochodzącymi z aborcji”.

newsmax.com

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY