Trump zbojkotuje nadchodzące wybory prezydenckie w USA?

Dodano   1  
  Loading
Donald Trump

Donald Trump / Fot. Wikimedia Commons

Donald Trump wydał oświadczenie, w którym zagroził, że wyborcy Republikanów zbojkotują wybory w 2022 i 2024 r. Ma się tak stać, jeśli rzekome fałszerstwa wyborcze z ubiegłego roku nie zostaną „rozwiązane”.
  • Komunikat Trumpa jest już kolejnym, w którym były prezydent twierdzi, że udowodniono masowe fałszerstwa wyborcze.
  • Jeden z audytów w hrabstwie Maricopa w Arizonie, przeprowadzony na zlecenie Republikanów przez firmę Cyber Ninjas nie przedstawił dowodów na fałszerstwa. 
  • Podczas weekendowego wiecu w Des Moines Trump podkreślił, że sprawa rzekomych oszustw i „ukradzionych” wyborów jest najważniejszą dla jego wyborców.
  • Zobacz także: USA: Amerykański biskup polowy przeciwny przymusowi szczepień

Były prezydent USA wydał oświadczenie. Donald Trump zagroził, że zbojkotuje nadchodzące wybory w 2022 i 2024 r. jeśli rzekome fałszerstwa wyborcze z ubiegłego roku nie zostaną „rozwiązane”. Chodzi o wybory do Kongresu i prezydenckie.

Trump zbojkotuje wybory?

„Jeśli nie rozwiążemy Oszustwa Wyborów Prezydenckich 2020, które dokładnie i bezapelacyjnie udokumentowaliśmy, Republikanie nie będą głosowali w ’22 lub ’24. To najważniejsza rzecz, jaką mogą zrobić Republikanie” – napisał w oświadczeniu były prezydent.

Komunikat Trumpa jest już kolejnym, w którym były prezydent twierdzi, że udowodniono masowe fałszerstwa wyborcze. Po raz pierwszy jednak zagroził bojkotem wyborów z tego powodu.

Nie jest jasne, co rozumie przez „rozwiązanie” rzekomych fałszerstw. W ostatnich tygodniach wzywał władze stanów, by przeprowadziły „audyty” głosowania z 2020 r.

Jeden z takich audytów w hrabstwie Maricopa w Arizonie, przeprowadzony na zlecenie Republikanów przez firmę Cyber Ninjas (której szef głosił teorię o masowych fałszerstwach), nie przedstawił dowodów na fałszerstwa. Mimo to podobne wysiłki trwają też w innych kluczowych stanach. Dzieje się to tam, gdzie Trump przegrał wybory: w Pensylwanii, Wisconsin, Georgii i Michigan, a także w Teksasie, gdzie wygrał.

Podczas weekendowego wiecu w Des Moines Trump podkreślił, że sprawa rzekomych oszustw i „ukradzionych” wyborów jest najważniejszą dla jego wyborców. Jej poruszenie wywołuje największy aplauz wśród widowni na wiecach. Badania to potwierdzają. Według sondażu CNN aż 78 proc. wyborców Republikanów uważa, że Trump wygrał ubiegłoroczne wybory, zaś ponad połowa twierdzi, że są na to twarde dowody.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Emilian58
Gość
Emilian58
15 października 2021 01:39

Ty chłopie już nieważny jesteś i dobrze. Pamiętam gdy podczas tej “pandemi”gdy miały wejść do użycia te breje od Big Pharmy to ten goguś powiedział że wojsko będzie pomagać w dystrybucji!

POLECAMY