Polska przekazała szczepionki kolejnemu państwu. Sprawdź, kto je otrzymał

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
NORTH MACEDONIA PANDEMIC CORONAVIRUS COVID19

NORTH MACEDONIA PANDEMIC CORONAVIRUS COVID19 Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030 / PAP/EPA/Georgi Licovski

Kolejne państwo Azji Środkowej otrzymało nieodpłatnie od Polski szczepionki przeciwko koronawirusowi.
  • Polska przekazała ładunek 55 tys. dawek szczepionki przeciwko COVID-1. Został on w poniedziałek przekazany w stolicy Kirgistanu Biszkeku.
  • Według resortu dyplomacji – „Darowizna szczepionek stanowi symboliczny wyraz wsparcia i solidarności z państwami, które borykają się z problemem pandemii”.
  • Kirgistan jest państwem biednym nawet na tle regionu Azji Środkowej i ma problemy w zaopatrzeniu się w szczepionki. 
  • Zobacz także: Wyciekła “czarna lista Facebooka”. Które polskie organizacje na niej widnieją?

Polska przekazała nieodpłatnie szczepionki Kirgistanowi.

Powołując się na informację Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP telewizja Polsat News podała, że ładunek 55 tys. dawek szczepionki przeciwko COVID-19 została w poniedziałek przekazany w stolicy Kirgistanu Biszkeku. Odbierał je zastępca ministra zdrowia i rozwoju społecznego środkowoazjatyckeigo państwa Ulugbek Bekturganów. Pojawili się również zastępca ambasadora RP w Kazachstanie, który pełni swoją misję także wobec Kirgistanu Tomasz Kollat, ambasador UE w tym drugim państwie Eduard Auer oraz kierownik Konsulatu Generalnego w Ałmatach, konsul RP Jerzy Timofiejuk.

„Okres ponad półtorarocznej pandemii pokazuje, że walka z COVID-19 stanowi globalne wyzwanie, a przeciwdziałanie chorobie i jej skutkom wymaga solidarności na poziomie ogólnoświatowym. Istotnym elementem przeciwdziałania zachorowaniu jest równy i bezpieczny dostęp do szczepień, których wciąż jeszcze brakuje w wielu miejscach na świecie, również w regionie Azji Środkowej. Zwiększenie liczby zaszczepionych osób w skali globalnej to ważny krok w walce z pandemią w wymiarze światowym” – wytłumaczyło przesłanie szczepionek do Kirgistanu polski MSZ.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Polska przekazała szczepionki kolejnemu państwu

Kirgistan jest drugim środkowoazjatyckim państwem, które otrzymało szczepionki z Polski. W połowie września Polska przekazała szczepionki również Uzbekistanowi.

„Darowizna szczepionek stanowi symboliczny wyraz wsparcia i solidarności z państwami, które borykają się z problemem pandemii” – podaje resort dyplomacji.

Jest ona możliwa ponieważ, jak podkreśliło Ministerstwo, Polska ma zabezpieczone zapasy szczepionek przeciwko koronawirusowi odpowiednie do swoich potrzeb.

Kirgistan jest państwem biednym nawet na tle regionu Azji Środkowej i ma problemy w zaopatrzeniu się takie szczepionki. Jak do tej pory w państwie tym, zamieszkanym przez 6,2 mln osób, zarejestrowano 179,4 tys. przypadków zakażenia się SARS CoV-2. Na COVID-19 zmarło 2,624 osób.

W ciągu ostatnich miesięcy Polska wysłała szczepionki m.in. do Egiptu, Wietnamu, Tajwanu, Kenii, Ukrainy, Australii i Norwegii.

kresy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY