Bodakowski rysuje. Satyra na dziś: Musicie być posłuszni, by tyran uratował was przed pandemią i katastrofą klimatyczną

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
covid nazizm rysunek Jan Bodakowski

covid nazizm rysunek Jan Bodakowski / covid nazizm rysunek Jan Bodakowski

Dyktatura, by wprowadzić swoją lewicową tyranię, zawsze potrzebuje jakiegoś pretekstu. Czasami taki pretekst bywa prawdziwy (jak w wypadku wyzysku podatkowego, jaki miał miejsce w absolutystycznej monarchii francuskiej, co wykorzystali rewolucjoniści, by przejąć władzę pod hasłami wolności, a potem wprowadzić swoją tyranię), a czasami jest całkowitą fikcją jak dziś, gdy wirus śmiertelny jak grypa i 12-krotnie mniej zaraźliwy niż grypa przedstawia się jako globalną zarazę.


Tyrani po to szerzą histerie, opowiadając brednie o rzekomej katastrofie klimatycznej i pandemii, by zlikwidować demokracje i wolność, wpędzić obywateli w nędze (by byli ekonomicznie zależni od woli biurokratów i niezdolni do oporu), zastraszyć ludzkość.

Zapewne Adolf Hitler ze swojego kotła ze smołą patrzy w górę i z zazdrością obserwuje, jak dziś sprawnie rządzący wprowadzają covidowy totalitaryzm, jakie mają wsparcie propagandowy ze strony mediów, jak wielu znaleźli kolaborantów. Dla cierpiących męki piekielne nazistów zapewne pewną pociechą jest to, że ich idee segregacji sanitarnej, likwidacji demokracji i wolności, eugeniki, są dziś na całym świecie wprowadzane, że nazizm w ramach covidianimu triumfuje. Dla nazistów pewnie ma znaczenie, nie to, że ich symbolika jest dziś zakazana, ale to, że swoim duchem opętali światowe władze.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY