Znamy hasło Marszu Niepodległości 2021

Dodano   17
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zobacz

/ fot. Piotr Kurzydlak

Robert Bąkiewicz podał na konferencji prasowej oficjalne hasło Marszu Niepodległości 2021. Znamy szczegóły.

Podczas konferencji prasowej organizatorzy wydarzenia 11 listopada podali oficjalne hasło tegorocznego przemarszu.

Z tym hasłem tak naprawdę manifestowaliśmy od samego początku. Często było je słychać skandujące wśród dziesiątków tysięcy tłumów patriotów. (…) Dlatego wydaje mi się, że jest to bardzo dobre hasło, żeby w tym roku było oficjalnym.

Powiedział Witold Tumanowicz.

Jak stwierdził prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, tegoroczne hasło nie jest przypadkowe. Zaznaczył, że Polska niepodległość historycznie była wywalczona przez wiele pokoleń Polaków. Odzyskana w 1918 roku, obchodzona jest rok rocznie dzięki Stowarzyszeniu Marsz Niepodległości i Roty Niepodległości, które pielęgnują pamięć o niej.

“Wszystkich tych, którzy nas słuchając, zapraszamy już 11 listopada, żebyśmy w tym okresie pokazali, że jesteśmy za suwerennym i niepodległym państwem polskim. Za państwem, które czuje się częścią Europy, bo zawsze byliśmy w Europie i zawsze byliśmy Europejczykami” – powiedział Rober Bąkiewicz podczas konferencji prasowej.

Hasło Marszu Niepodległości

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Marsz Niepodległości w 2021r. będzie szedł pod hasłem: “Niepodległość nie na sprzedaż”.

“Wydaje nam się, że jest to tak bardzo aktualne, że w obecnej sytuacji właśnie toczy się spór o to, czy za pieniądze powinniśmy przekazywać część swojej suwerenności”. Dodał, że bardzo ważnym jest przypomnienie tego hasła w tym roku.

To hasło wpisuje się bardzo dobrze w przestrzeń i historyczną, ale również bieżących wydarzeń i wydarzeń zapewne tych, które będą nas spotykały już w niedalekiej przyszłości. Jest to “Niepodległość nie na sprzedaż”.

Powiedział prezes, Robert Bąkiewicz

Marsz Niepodległości

Marsz Niepodległości jest jednym z największych pochodów patriotycznych w Europie. W 2010 roku wypłynął pomysł zorganizowania przez organizacje narodowe wspólnego, jednego, ogólnopolskiego marszu z okazji Święta Niepodległości. W poprzednich latach marsze tego typu organizowane były w różnych miastach przez środowiska narodowe, na o wiele mniejszą skalę. Zdecydowano, że warto połączyć siły i wspólnie podjąć się inicjatywy zorganizowania tego ogromnego patriotycznego wydarzenia.  Już w 2011 roku powstało Stowarzyszenie Marsz Niepodległości – oficjalny organizator marszu, którego prezesem jest Robert Bąkiewicz.

Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY