Kalendarium Patriotyczne Mediów Narodowych: demonstracje, pikiety, spotkania [12.10 – 17.10]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
demonstracja konstytucja Jan Bodakowski

demonstracja konstytucja Jan Bodakowski / demonstracja konstytucja Jan Bodakowski

Wszelkie demonstracje, wykłady, i tym podobne inicjatywy są doskonałą okazją do integracji patriotów. By można było zmieniać Polskę na lepsze, patrioci w terenie muszą się poznać i pomimo dzielących ich różnic współpracować w tych sprawach, które są dla nich wspólne. Środowiska antypolskie mechanizm integracji i tworzenia struktur terenowych doskonale od lat wykorzystują na szkodę Polski. Należy więc skuteczne metody przeciwników Polski i Polaków wykorzystać na korzyść naszego narodu i państwa.

12 października wtorek

Przystanek Historia – Centrum Edukacyjne IPN zaprasza na dyskusję „Wojna koalicyjna – ciągłość władzy (wrzesień 1939)”. Czy po uderzeniu Niemiec na Polskę państwo polskie przestało istnieć? Jak na niemiecką i sowiecką agresję zareagowali nasi sojusznicy? Jak przebiegała ewakuacja władz, wojska i rezerw złota do Francji? Opowiedzą o tym prof. Małgorzata Gmurczyk-Wrońska i prof. Mariusz Wołos – historyk i sowietolog. Spotkanie odbędzie się 12 października (wtorek) o godz. 13.00 w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej 21/25.

13 października środa

19:00 . Różaniec w rocznicę Cudu Słońca w Fatimie. Krakowskie Przedmieście 64, Warszawa. Zaprasza Krucjata Młodych – TFP

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na dyskusję o rewolucji węgierskiej ’56, która odbędzie się 13 października (środa) o godz.17:00 w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Warszawie (ul. Marszałkowska 21/25). Uczestnicy: dr Garbor Lagzi, dyrektor Węgierskiego Instytutu Kultury Warszawa, dr hab. Konrad Białecki, prof. UAM (OBBH IPN Poznań). Prowadzenie: Jan Ruman, redaktor naczelny „Biuletynu IPN​”. Transmisja na kanale IPNtv

13 października 2021 r. o godz. 12.00 w Lasach Palędzie i Dąbrówka (Lasy Palędzko-Zakrzewskie) k. Poznania odbędzie się III Marsz Pamięci, którego celem jest godne upamiętnienie zamordowanych tam przez Niemców tysięcy najwybitniejszych polskich obywateli z terenu Wielkopolski. Początek marszu rozpocznie się przy kwaterze duchownych (dojście od skrzyżowania ulic Gajowa/Niezłomnych w Zakrzewie).

Marszowi towarzyszy przygotowany w aplikacji ActionTrack wirtualny „Przewodnik po miejscach pamięci w Lasach Palędzko- Zakrzewskich”, przygotowany przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu. Narracja przewodnika rozpoczyna się w okolicach Kościoła NMP Królowej Korony Polskiej w Zakrzewie (po wczytaniu kodu, przewodnik uruchomi się automatycznie w momencie zbliżenia się do świątyni). Korzystający z aplikacji jest następnie prowadzony za pomocą nawigacji w telefonie w kolejne miejsca związane z tematyką przewodnika. Ostatni etap obejmuje krótkie pytania, w których można sprawdzić swoją wiedzę nabytą podczas tej formy spaceru edukacyjnego.

Podczas uroczystości planowane jest wystąpienie Tomasza Cieślaka z IPN Oddział w Poznaniu nt. „Operacja Tannenberg w Lasach Palędzko-Zakrzewskich”. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Miłośników Dopiewca oraz Stowarzyszenie Rodzin Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych.

14 – 17 października czwartek – niedziela

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie – 14–17 października 2021 w EXPO Kraków ul Galicyjska 9.

GODZINY OTWARCIA:

14 października 2021, czwartek, 10:00 – 17:00

15 października 2021, piątek, 10:00 – 19:00

16 października 2021, sobota, 10:00 –19:00

17 października 2021, niedziela, 10:00 – 17:00

Wystawcy warci odwiedzenia:

C37 3S Media sp. z o.o. Najwyższy Czas, Sommer, Korwin, Michalkiewicz

C21 Capital Sp. z o. o. różne wydawnictwa patriotyczne

C33 DOM WYDAWNICZY RAFAEL katolickie

D20 Dom Wydawniczy REBIS sp. z.o.o w ofercie książki patriotyczne

C4 Esprit Wydawnictwo katolickie

C39 Fabryka Słów Ziemkiewicz

B34 Instytut Pamięci Narodowej

B20 Jedność Sztuka katolickie

B16 Oficyna 4eM przygodowe

C28 TYNIEC Wydawnictwo Benedyktynów

C4 Wydawnictwo AA katolickie i patriotyczne

C16 Wydawnictwo Bernardinum Sp. z o.o. Katolickie

C8 Wydawnictwo Bratni Zew katolickie

C4 WYDAWNICTWO DIECEZJALNE I DRUKARNIA W SANDOMIERZU SANDOMIERZ katolickie

C20 Wydawnictwo Diecezji Siedleckiej Unitas katolickie

C4 Wydawnictwo eSPe katolickie

C3 WYDAWNICTWO FRONDA katolickie , patriotyczne,

D1 Wydawnictwo Jedność katolickie

B18 Wydawnictwo LTW patriotyczne

C2 Wydawnictwo M katolickie

C32 Wydawnictwo Polskiej Prowincji Dominikanów katolickie

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

17 października niedziela

Procesja Różańcowa za Polskę. W niedzielę 17 października spod pomnika Ignacego Skorupki pod katedrą Warszawsko-Praską. Msza 12.30 katedra praska. Różaniec 14.00

17 października o godzinie 17:00 w sali wielofunkcyjnej przy parafii pw. Świętego Józefa (ul. Sokołowska 124) w Siedlcach odbędzie się spotkanie z dziennikarzem śledczym, reżyserem i autorem wielu książek Wojciechem Sumlińskim.

Film dokumentalny “Powrót do Jedwabnego. to tylko Polin” do obejrzenia za darmo TUTAJ

O zbliżających się wydarzeniach proszę informować Jana Bodakowskiego np. za pośrednictwem Facebooka

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY