Bodakowski rysuje. Satyra na dziś: History i Herstory

Dodano   1  
  Loading
history herstory rysunek Jan Bodakowski

history herstory rysunek Jan Bodakowski / history herstory rysunek Jan Bodakowski

Nie możemy nie doceniać zagrożenia, jakie płynie ze środowisk ekstremistycznych. Ten błąd popełniono już w XIX wieku, kiedy zlekceważono marksistów, których uważano za zabawnych idiotów. Kościół katolicki ostrzegał przed marksistami, ale nikt tego nie brał na poważnie. Później nadeszła rewolucja bolszewicka i ponad 140 milionów ludzi w efekcie straciło życie, a ponad miliard stały się niewolnikami. Tak samo może być ze środowiskami ekstremy lewicowej, występujących dzisiaj pod sztandarami feminizmu. Owe środowiska obecnie mogą wzbudzać nasze rozbawienie, ale powinniśmy pamiętać, że może się tak zdarzyć, iż będą one miały wpływ na nasze życie.


Oczywiście feministki nie reprezentują żadnych kobiet, a jedynie grupę lewicowców, którzy chcą ukształtować nową, lewicową właśnie rzeczywistość. Feministki występują przeciw temu, co przynależy do naszej zachodniej cywilizacji, czyli przeciw rodzinie, narodowi, Kościołowi, społeczeństwu obywatelskiemu. Wszystko to chcą rozbić po to, by tyrania władzy państwowej nie miała żadnych przeszkód. Dla despotyzmu lewicy największym zagrożeniem są naturalne wspólnoty i dlatego feministki chcą je zniszczyć. Bardzo skuteczną metodą jest odwoływanie się do życia seksualnego i podkreślanie, że celem jest przyniesienie ludziom wyzwolenia w tej sferze. To metoda stosowana od czasów rewolucji francuskiej, niezwykle skutecznie wdrożona w USA w okresie rewolucji obyczajowej w latach 60. i 70. XX wieku.

Jednym z narzędzi feminizmu jest herstory, czyli pisana na nowo historia rzekomo z perspektywy kobiet. Herstorie wymyśliła druga fala feminizmu w latach 70 XX wieku w USA. Nazwa tej patologii intelektualnej pochodzi od zastąpienia angielskiego męskiego zaimka his (jego) w słowie historia zaimkiem her (jej).

Wbrew deklaracjom feministek nie są one zainteresowane pisaniem dziejów z perspektywy kobiet. Przyczyną jest to, że kobiety przez wieki nie podzielały zabobonów wyznawanych przez feministki – opowiadały się za katolicyzmem, konserwatyzmem, patriotyzmem. W feministycznej herstori nie ma miejsca ani dla katoliczek, ani dla nacjonalistek.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
54sarian
Gość
54sarian
12 października 2021 14:39

Muslimanie im wytłumaczą jak rozumieć “herstory” będzie bolało bo kamieniowanie nierządnic wróci.

POLECAMY