Abp Gądecki: nie ma mowy o żadnym wychodzeniu z Europy

Dodano   4  
  Loading
Abp Stanisław Gądecki. Briefing prasowy - Ad limina apostolorum

Abp Stanisław Gądecki. Briefing prasowy - Ad limina apostolorum / fot. flickr/KEP

Ostatnia sytuacja polityczna w Polsce związana z rzekomym wyjściem Polski z UE, spowodowała zabranie głosu na ten temat przez przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abp. Stanisława Gądeckiego.

Stanowisko przewodniczącego KEP

Podczas briefingu w Radiu Watykańskim, abp Stanisław Gądecki odniósł się również do gorącego ostatnimi czasy tematu opuszczenia UE przez Polskę. “Wszyscy chcemy pozostawać w Europie i nie ma mowy o żadnym wychodzeniu z Europy. Myślę, że nikt rozsądny nie ma ochoty wychodzić z Europy” – powiedział. Dodał również, że nie jest zdrowym “tworzenie murów”, które staje się pretekstem do stawiania jednych przeciwko drugim. Wskazał także, że pojawia się wtedy chęć udowodnienia złej woli drugiej strony.

Tworzenie murów nie jest czymś zdrowym i jest bodźcem do wskrzeszania złych duchów, które stawiają jedynych przeciwko drugim i starają się udowodnić złą wolę drugiej strony. Trzeba szukać pokoju ze wszystkimi- to jest nasze główne zadanie.

Powiedział abp Gądecki podczas briefingu.

“Europa potrzebuje powrotu do myśli ojców założycieli”

Nawiązując do niedawnych obchodów 50-lecia Rady Konferencji Biskupów Europy (CCEE), metropolita poznański przypomniał o znaczeniu aspektu duchowego tożsamości i życia naszego kontynentu. Dodał także, że “Europa nieustannie potrzebuje ducha i powrotu do myśli ojców założycieli”.

Zaznaczył, iż UE daje większe możliwości jej mieszkańcom oraz powoduje płaszczyznę jedności. Nawiązał do działalności Rady Episkopatów Unii Europejskiej (COMECE), jak również do Konferencji Biskupów Europy (CCEE).

Wszyscy chcemy pozostawać w Europie i nie ma mowy o żadnym wychodzeniu z Europy. Myślę, że nikt rozsądny nie ma ochoty wychodzić z Europy.

Powiedział przewodniczący KEP, abp Stanisław Gądecki.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

ekai.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Wiesław
Gość
Wiesław
12 października 2021 15:08

Kiedyś biskupi mówili: „nie rzucim Chryste świątyń Twych”, a dziś zastąpili „nie rzucim ciebie UE”. Czyli coś, jak w czytaniu, jakie kościół podał na dzisiejszy dzień (12.10.2021) „I zamienili chwałę niezniszczalnego Boga na podobizny i obrazy śmiertelnego człowieka, ptaków, czworonożnych zwierząt i płazów (Rz 1, 23). Czyli zamienili Boga, i Chrystocentryzm na UE z jej humanizmem, antropocentryzmem. To rzeczywiście mnie abp „uspokoił!!!”, aż się krew burzy. A odpowiedział już na apel Niedzielskiego odnośnie rygorystycznego przestrzegania maseczkowania w kościele?

Dymitr Ogonowski
Gość
Dymitr Ogonowski
12 października 2021 16:50

Europa to wyodrębniony w zasadzie sztucznie kontynent, którego jedynym prawdziwym wyróżnikiem jest biała rasa jej mieszkańców. Tylko takiego kryterium raczej zwolennicy UE nie uznają:) A wszystkie inne są sztuczne. Nie wiadomo też, gdzie jest granica Europy na odcinku czarnomorsko-kaspijskim.

Dymitr Ogonowski
Gość
Dymitr Ogonowski
12 października 2021 16:52

tzn. biała rasa jej rdzennych mieszkańców.

Zenek
Gość
Zenek
12 października 2021 21:57

Polska, nawet jakby chciała to nie może wyjść z Europy, no chyba, że wszyscy Polacy wyemigrują poza Europę, to wówczas już Polski nie będzie w tym miejscu.

POLECAMY