Protest AgroUnii we Włocławku. “PiS nie jest reprezentantem rolników”

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Rolnicy protestują przeciwko drogim nawozom

Lider AgroUnii, Michał Kołodziejczak / Fot. PAP/Tytus Żmijowski

Rolnicy z AgroUnii znowu protestują. Dziś zablokowali zakład azotowy we Włocławku w woj. kujawsko-pomorskim. Wybór miejsca nie jest przypadkowy. Lider związku Michał Kołodziejczak powiedział o rosnących cenach nawozów azotowych oraz podkreślił, że Jarosław Kaczyński nie jest reprezentantem polskiej wsi.

Przed bramą zakładu Anwil we Włocławku zebrało się kilkadziesiąt osób, aby zaprotestować przeciwko rosnącym cenom nawozów. Lider AgroUnii Michał Kołodziejczak mówił, że nawozy azotowe w ciągu ostatniego miesiąca podrożały nawet pięciokrotnie.

To skandal. To zabijanie polskiego rolnictwa. A dalej, to zabijanie dostępu do produkcji polskiej żywności. Dziś materializuje się to, o czym mówiliśmy od 3 lat. W Polsce zabijana jest produkcja żywności. Ta symboliczna blokada ma pokazać, że rolnicy nie będą bierni i nie będą przyglądać się bezwładnie temu, co PiS robi

– powiedział Michał Kołodziejczak.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Później z przedstawicielami innych organizacji takich jak: Samoobrona, Solidarność Rolnicza, czy też z kółek rolniczych, powiesił sztandary związków na bramie zakładu. Nawiązał on również tym do strajków robotniczych z okresu Polski Ludowej.

Robimy to tak, jak kiedyś robiono to na bramie stoczni w Gdańsku

– zaznaczył lider Agrounii.

Podczas sobotniej konwencji PiS w Przysusze prezes PiS, premier Mateusz Morawiecki oraz minister rolnictwa Grzegorz Puda przedstawili propozycje dla polskiej wsi i rolników. Kaczyński zapewnił w swoim wystąpieniu, że PiS jest reprezentantem polskiej wsi.

Jesteśmy z tego dumni, jesteśmy dumni z tego zaszczytu

– podkreślił Puda.

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY