Bąkiewicz mocno podsumował Marsz Podległości. “Tusk przegrał” [+WIDEO]

Dodano   6
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/Albert Zawada. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Robert Bąkiewicz w opublikowanym w mediach społecznościowych nagraniu skomentował wczorajsze manifestacje, które odbywały się w Warszawie. - Donald Tusk i jego zaplecze polityczne przegrało, kompletnie przegrało wczorajszy dzień - stwierdził.

“Leżą na łopatkach”

Zdaniem Bąkiewicza wczorajszy dzień pokazał, że możliwości Donalda Tuska i jego zaplecza są mocno ograniczone.

Donald Tusk i jego zaplecze polityczne przegrało, kompletnie przegrało wczorajszy dzień. Leżą na łopatkach i kwiczą, machają tylko nóżkami – stwierdził.

W dalszej części swojej wypowiedzi podał trzy powody, przez które uważa, że Donald Tusk przegrał.

Dlaczego przegrali? Po pierwsze dlatego, że nie byli w stanie zmobilizować wystarczającej liczby ludzi. Na Warszawę te 10 tys. ludzi to jest nic. Okazuje się, że możliwości mobilizacyjne tego środowiska są żadne – podkreślił.

Po stronie Koalicji Obywatelskiej zawiodła też technika.

Po drugie przegrali również na nagłośnienie manifestacji. Ludzie po prostu ich nie słyszeli. Oni chcą rządzić Polską, chcą nam wskazywać kierunki, mają miliony do tego, a nie potrafili tego zrobić – powiedział Robert Bąkiewicz.

Jeszcze jedną przesłanką za tezą prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości był dobór osób przemawiających na manifestacji Tuska.

Po trzecie przypadkowość ludzi, którzy zostali wybrani do tych przemówień. Ten Owsiak, Marta Lempart, która wchodzi na mównicę i mówi o mordowaniu nienarodzonych dzieci. Proszę Państwa, oni mówili wczoraj nie o Polexicie, mówili o mordowaniu nienarodzonych dzieci. A potem Marta Lempart co robi? Zabiera mu to całe towarzystwo, idą do Kaczyńskiego pod dom robić burdy. Oni niczego więcej nie potrafią – stwierdził.

“Przeminie Kaczyński, przeminie Tusk, przeminie wielu innych, a Polska pozostanie

Zupełnie inaczej sprawa wyglądała z manifestacją organizowaną przez Straż Narodową i Roty Niepodległości.

Natomiast my z chrześcijańską miłością mówiliśmy do ludzi, którzy stali po drugiej stronie, do Polaków, nie do ich liderów, którzy prowadzą ich w przepaść, ale do Polaków, że Polska jest tylko jedna, że przeminie Kaczyński, przeminie Tusk, przeminie wielu innych, a Polska pozostanie. I o tym powinniśmy pomyśleć. Pamiętajcie Państwo – jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam! Zwyciężymy! Będziemy walczyli o polską niepodległość i suwerenność – wskazał.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY