Atak na policjanta podczas Marszu Podległości Tuska

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
WARSZAWA MAFESTACJA POPARCIA DLA OBECNOŚCI POLSKI W UE

WARSZAWA MAFESTACJA POPARCIA DLA OBECNOŚCI POLSKI W UE / PAP/Albert Zawada

Policjant pełniący obowiązki służbowe został zaatakowany przez uczestnika manifestacji za pomocą kamienia.

Podczas niedzielnych manifestacji zwolenników opozycji w Warszawie miał miejsce atak na policjanta.

“Podczas przemarszu grupy osób w kierunku ul. Nowogrodzkiej jeden policjant został uderzony kamieniem; funkcjonariusze zatrzymali jedną osobę za naruszenie nietykalności” – poinformował rzecznik stołecznej policji nadkom. Sylwester Marczak.

Policja oceniła, że niedzielna manifestacja na warszawskim Starym Mieście w obronie obecności Polski w Unii Europejskiej i kontrmanifestacja środowisk narodowych przebiegły spokojnie.

“Po ich zakończeniu część osób udała się w kierunku ul. Nowogrodzkiej. Przejście to spowodowało zagrożenie w ruchu drogowym. W związku z powyższym podjęto kilkukrotne interwencje, zmieniając trasę przemarszu na ulice o mniejszym natężeniu ruchu” – wyjaśnił rzecznik KSP.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Funkcjonariusze legitymowali niektórych uczestników przemarszu. Atak na policjanta pełniącego obowiązki służbowe był jednym z niewielu incydentów.

“Nałożono mandaty karne, w przypadku odmowy przyjęcia kierowano wnioski o ukaranie do sądu. Jeden z policjantów został uderzony kamieniem. Zatrzymano jedną osobę za naruszenie nietykalności policjanta” – poinformował Marczak.

Na Placu Zamkowym w Warszawie odbyły się po godzinie 18 dwie manifestacje zarówno zwolenników obecności Polski w Unii Europejskiej oraz zwolenników suwerennego państwa polskiego. Wydarzenia te były reakcją na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego stawiającego polską ustawę zasadniczą nad prawem unijnym.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY