Testowali leki na pacjentach chorych na COVID-19? Śledztwo w toku

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
COVID-19

COVID-19 / Fot. pixabay.com

W Brazylii ruszyło śledztwo, które ma wyjaśnić doniesienia o potencjalnych testach leków na pacjentach chorych na COVID-19.
  • Agencja zajmująca się regulowaniem kwestii ubezpieczeń zdrowotnych w Brazylii wszczęła dochodzenie w sprawie zarzutów stawianych sieci szpitali Prevent Senior.
  • W okresie od marca do kwietnia 2020 roku co najmniej 9 osób zmarło na Covid-19 w wyniku przeprowadzania domniemanych testów.
  • Kierownictwo sieci szpitali odpowiedziało, że stawiane im oskarżenia są bezpodstawne, a wymagane przez agencję ANS dokumenty zostały dostarczone i poświadczają o działaniach w ramach etycznych i proceduralnych norm.
  • Zobacz także: Jednoczesne szczepienia przeciw COVID-19 oraz grypie. Gdzie je wprowadzono?

Agencja zajmująca się regulowaniem kwestii ubezpieczeń zdrowotnych w Brazylii wszczęła dochodzenie w sprawie zarzutów stawianych sieci szpitali Prevent Senior. Jak wynika z doniesień Agencji Reutera, pracownicy tych placówek testowali leki na pacjentach chorych na COVID-19.

Podczas środowej komisji senackiej dyrektor Krajowej Agencji Regulacji Planów Prywatnego Ubezpieczenia Zdrowotnego (ANS) Paulo Rebello Filho powiedział, że jego zespół odkrył nieprawidłowości w leczeniu pacjentów w placówkach należących do sieci działających w rejonie Sao Paulo szpitali Prevent Senior.

W okresie od marca do kwietnia 2020 roku co najmniej 9 osób zmarło na COVID-19 w wyniku przeprowadzania domniemanych testów. Ich karty zmodyfikowano, by ukryć przyczynę śmierci – ujawnił w ramach śledztwa prawnik 10 lekarzy, którzy zdemaskowali sprawę.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Senatorowie usłyszeli także, że Prevent Senior miało zweryfikować i potwierdzić wspierany publicznie przez prezydenta Jaira Bolsonaro pomysł używania hydroksychlorochiny. To lek na malarię, stosowany w leczeniu chorych na COVID-19.

Kierownictwo sieci szpitali odpowiedziało, że te oskarżenia są bezpodstawne. Twierdzą, że wymagane przez agencję ANS dokumenty zostały dostarczone i poświadczają o działaniach w ramach etycznych i proceduralnych norm.

Dyrektor ANS powiedział, że agencja rozpoczęła proces administracyjny mający zbadać nieprawidłowości w Prevent Senior. Agencja wysłała także urzędników, aby zweryfikowali „oznaki niepowodzeń operacyjnych”.

nczas.com

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY