Poważne zmiany w ramówce TVN. Znikną “Fakty”?

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
TVN

TVN / Fot. You Tube/tevebits

Grupa Discovery TVN przedłużyła prawa do transmisji zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Jednocześnie nie zdecydowała się na odsprzedanie sublicencji dla TVP, jak to się stało przy okazji poprzednich sezonów. Tym samym od tego sezonu transmisje te będą obecne w TVN, Eurosporcie 1 i serwisie player.pl. To oznacza spore zmiany w ramówce TVN.
  • Wszystkie konkursy PŚ w skokach rozgrywane poza Polską będzie można oglądać na żywo w TVN. Te rozgrywane w naszym kraju nadal będzie emitować TVP.
  • Grupa Discovery TVN przedłużyła prawa do transmisji szeregu zawodów sportów zimowych do końca sezonu 2025/26.
  • Pora emisji “Faktów” TVN w zimowe weekendy może się pokrywać z godzinami rozgrywania zawodów w skokach narciarskich.
  • Zobacz także: Zmiany podatkowe w Polskim Ładzie. Stracą małżonkowie?

Wszystkie kwalifikacje i konkursy Pucharu Świata w skokach będą emitowane na żywo w Eurosporcie 1 i serwisie player.pl. Z kolei wszystkie konkursy PŚ w skokach rozgrywane poza Polską będzie można oglądać na żywo w TVN. Te rozgrywane w naszym kraju nadal będzie emitować TVP.

Discovery pozyskało prawa do transmisji Pucharu Świata FIS kobiet i mężczyzn w skokach narciarskich, narciarstwie alpejskim, biegach narciarskich, kombinacji norweskiej, snowboardzie, narciarstwie dowolnym, a także mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym i alpejskim oraz zawodów ISU w łyżwiarstwie oraz biathlonowego World Team Challenge i letniego Grand Prix w skokach narciarskich do końca sezonu 2025/26.

Poważne zmiany w ramówce TVN

Decyzja o emisji zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich na antenie TVN oznacza poważne zmiany w popołudniowej ramówce tej stacji w wiele zimowych weekendów. Poważnie jest zagrożona emisja choćby “Faktów”, ponieważ często pora ich nadawania będzie się pokrywała z rozgrywanymi zawodami narciarskimi. Nie wiadomo jeszcze, jak TVN to rozwiąże. Być może “Fakty” będą emitowane tylko w TVN24 i internecie, albo dodatkowo w innej antenie otwartej (Grupa Discovery TVN w Naziemnej Telewizji Cyfrowej posiada także stacje TVN7, TTV i Metro). Innym rozwiązaniem byłoby przeniesienie transmisji skoków do TVN7, TTV lub telewizji Metro.

W TVN mamy bezkonkurencyjną ofertę rozrywkową, świetne seriale, niedoścignione w swojej kategorii newsy, najlepszą telewizję śniadaniową, a teraz dodatkowo jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych tej zimy – skoki narciarskie. To historyczna zmiana w naszej ofercie programowej. Ucieszą się z niej widzowie naszego głównego kanału i wszyscy fani skoków w Polsce. Damy z siebie wszystko, by zobaczyli tę kultową dyscyplinę w niespotykanej dotąd odsłonie – podkreślił Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

W ostatnich latach zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich można było śledzić na antenach Eurosportu i TVP. Teraz rewolucja czeka widzów państwowego nadawcy.

Na pierwszym miejscu zawsze stawiamy polskich widzów i inwestujemy, aby pokazywać im najważniejsze wydarzenia sportowe świata! Od lat budujemy i rozwijamy portfolio praw sportowych, a dyscypliny zimowe zawsze zajmowały w nim szczególne miejsce. Jestem bardzo szczęśliwa, że w nadchodzących latach wszyscy Polacy będą mogli z zapartym tchem oglądać starty naszych skoczków w TVN, Eurosporcie i Playerze. Skoki to podstawa sportowej zimy, ale nasza propozycja dla widzów jest kompleksowa i gwarantuje tysiące godzin transmisji w wielu pasjonujących dyscyplinach – powiedziała Dorota Żurkowska-Bytner, dyrektor Eurosportu w Polsce.

skijumping.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY