Kryzys migracyjny. Rośnie liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Straż Graniczna

Straż Graniczna / fot. Twitter

Straż Graniczna donosi o kolejnych próbach przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Służby odnotowały 667 prób nielegalnego wjazdu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.
  • W środę strażnicy graniczni odnotowali 667 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.
  • Od sierpnia Straż Graniczna udaremniła ponad 14 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. We wszystkich ośrodkach straży granicznej przebywa obecnie ponad 1,5 tys. nielegalnych migrantów.
  • Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią – w 183 miejscowościach województw podlaskiego i lubelskiego – obowiązuje stan wyjątkowy.
  • Zobacz także: SONDAŻ. PiS na prowadzeniu. Dwucyfrowy wynik Konfederacji

Kryzys migracyjny się zaostrza. W środę strażnicy graniczni odnotowali 667 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Zatrzymali siedmiu obywateli Turcji – przekazała Straż Graniczna. Z kolei za pomocnictwo w przekroczeniu granicy zatrzymano 13 osób.

Kryzys migracyjny na granicy z Białorusią

„Kolejne rekordy. Wczoraj (w środę) funkcjonariusze SG odnotowali 667 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski, zatrzymali 7 imigrantów obywateli Turcji. Pozostałym próbom zapobieżono. Za pomocnictwo, podobnie jak wczoraj, zatrzymano aż 13 osób: 10 cudzoziemców i 3 Polaków” – podała Straż Graniczna na Twitterze.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Od sierpnia Straż Graniczna udaremniła ponad 14 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. We wszystkich ośrodkach straży granicznej przebywa obecnie ponad 1,5 tys. nielegalnych migrantów.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią – w 183 miejscowościach województw podlaskiego i lubelskiego – obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów.

Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o 60 dni. 1 października w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie prezydenta w tej sprawie.

Przedstawiciele rządu wskazują, że migranci są przywożeni na wschodnią granicę UE przez służby białoruskiego reżimu, a akcja ma charakter „wojny hybrydowej”.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY