Eksperci: Fatalny wpływ lockdownu na młode osoby

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Zdaniem ekspertów długotrwałe zamknięcie w domach i nauka zdalna miały tragiczny wpływ na młodych ludzi. Znacznie zwiększył się czas spędzany przez nich przed komputerami. Lockdown wywołał też pogorszenie stanu psychicznego wśród dzieci i młodzieży.
  • W czasie lockdownu czas spędzany przez uczniów przed komputerami podwoił się.
  • Zdaniem ekspertów mózg bez odpoczynku od mediów elektronicznych nie jest w stanie dobrze przyswajać informacji zdobytych w trakcie nauki.
  • Wśród negatywnych skutków, jakie wywołał lockdown są m.in. zaburzenia lękowe.
  • Zobacz także: Drastyczne środki lewicy. Parlament Europejski ograniczy prędkość na drogach

Jak wskazali eksperci podczas konferencji w Tarnowie, lockdown sprawił, że czas spędzany przez uczniów przed komputerami podwoił się. Przy standardowym sposobie nauczania wynosił od 4 do 6 godzin dziennie. Z kolei w okresie nauczania zdalnego ten czas wzrósł do 9-10 godzin.

Dr Dagmara Musiał z UMCS w Lublinie wskazała, że bez odpoczynku od mediów elektronicznych mózg nie jest w stanie przyswajać dobrze informacji zdobytych w trakcie nauki. Jak poinformowała, pojawiła się w związku z tym nowa jednostka chorobowa, jaką jest zespół zmęczenia elektronicznego.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Z kolei Agnieszka Szymańska z Fundacji Auxilium wymieniła inne negatywne skutki, jakie przyniósł ze sobą lockdown. Należą do nich: zaburzenia lękowe czy odżywiania. Lęk ma dotyczyć nawet konfrontacji z rówieśnikami.

marsz.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY