Poród podczas zatrzymania na granicy. Kongijka z Moskwy w ostatniej chwili została przewieziona do szpitala

Dodano   8
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter/Maciej Wąsik

Funkcjonariusze Straży Granicznej udaremnili na granicy nielegalny przerzut 16-osobowej grupy migrantów. Wśród nich była obywatelka Konga w zaawansowanej ciąży.
  • Interwencja zaczęła się od namierzenia przez Straż Graniczną organizatora przerzutu migrantów.
  • Okazał się nim obywatel Holandii. Mężczyzna jechał po 16-osobową grupę cudzoziemców.
  • Jedną z nich była mieszkająca od kilku lat w Moskwie obywatelka Konga w 8 miesiącu ciąży. Kobietę natychmiast przewieziono do szpitala.
  • Zobacz także: George Floyd pośmiertnie ułaskawiony? Chodzi o handel narkotykami

Szczęśliwy finał

Do niecodziennej sytuacji doszło w poniedziałek podczas jednej z interwencji Straży Granicznej. Okazało się, że w 16-osobowej grupie migrantów jedna z kobiet była w zaawansowanej ciąży. Po chwili ciężarna obywatelka Konga zaczęła rodzić.

– To był 7-8 miesiąc ciąży. Oczywiście zawieźliśmy tę kobietę do szpitala, gdzie urodziła zdrowe dziecko. Można sobie wyobrazić, jak to zdarzenie mogłoby się skończyć, gdybyśmy nie namierzyli organizatora tego przerzutu

– powiedziała rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska

Kobieta to 34-latka z Konga, nie było z nią jej partnera. Z tego co opowiadała, przez ostatnie lata mieszkała w Moskwie i dobrze posługuje się językiem rosyjskim – dodała ppor. Michalska.

Rzeczniczka Straży Granicznej poinformowała również, że obecnie w centrach rejestracji cudzoziemców SG przebywa 38 dzieci. 

Są to dzieci, które są ze swoimi rodzicami i razem z nimi trafią do strzeżonych ośrodków

– poinformowała.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Kryzys nabiera tempa

Straż Graniczna poinformowała wcześniej we wtorek na Twitterze, że w poniedziałek zatrzymano kolejne sześć osób za pomaganie w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Zatrzymani to: dwoje obywateli Rumunii i po jednym obywatelu z Libii, Holandii, Ukrainy i Polski – z woj. pomorskiego. Tylko od początku października zatrzymano 26 takich osób.

Od sierpnia Straż Graniczna udaremniła ponad 10 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W sumie 1,5 tys. osób zostało zatrzymanych w głębi kraju i przewiezionych do ośrodków dla uchodźców. Tylko we wrześniu 7535 razy próbowano sforsować granicę między naszym krajem a Białorusią.

rmf24.pl, onet.pl

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY