Poród podczas zatrzymania na granicy. Kongijka z Moskwy w ostatniej chwili została przewieziona do szpitala

Dodano   8  
  Loading
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter/Maciej Wąsik

Funkcjonariusze Straży Granicznej udaremnili na granicy nielegalny przerzut 16-osobowej grupy migrantów. Wśród nich była obywatelka Konga w zaawansowanej ciąży.
  • Interwencja zaczęła się od namierzenia przez Straż Graniczną organizatora przerzutu migrantów.
  • Okazał się nim obywatel Holandii. Mężczyzna jechał po 16-osobową grupę cudzoziemców.
  • Jedną z nich była mieszkająca od kilku lat w Moskwie obywatelka Konga w 8 miesiącu ciąży. Kobietę natychmiast przewieziono do szpitala.
  • Zobacz także: George Floyd pośmiertnie ułaskawiony? Chodzi o handel narkotykami

Szczęśliwy finał

Do niecodziennej sytuacji doszło w poniedziałek podczas jednej z interwencji Straży Granicznej. Okazało się, że w 16-osobowej grupie migrantów jedna z kobiet była w zaawansowanej ciąży. Po chwili ciężarna obywatelka Konga zaczęła rodzić.

– To był 7-8 miesiąc ciąży. Oczywiście zawieźliśmy tę kobietę do szpitala, gdzie urodziła zdrowe dziecko. Można sobie wyobrazić, jak to zdarzenie mogłoby się skończyć, gdybyśmy nie namierzyli organizatora tego przerzutu

– powiedziała rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska

Kobieta to 34-latka z Konga, nie było z nią jej partnera. Z tego co opowiadała, przez ostatnie lata mieszkała w Moskwie i dobrze posługuje się językiem rosyjskim – dodała ppor. Michalska.

Rzeczniczka Straży Granicznej poinformowała również, że obecnie w centrach rejestracji cudzoziemców SG przebywa 38 dzieci. 

Są to dzieci, które są ze swoimi rodzicami i razem z nimi trafią do strzeżonych ośrodków

– poinformowała.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Kryzys nabiera tempa

Straż Graniczna poinformowała wcześniej we wtorek na Twitterze, że w poniedziałek zatrzymano kolejne sześć osób za pomaganie w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Zatrzymani to: dwoje obywateli Rumunii i po jednym obywatelu z Libii, Holandii, Ukrainy i Polski – z woj. pomorskiego. Tylko od początku października zatrzymano 26 takich osób.

Od sierpnia Straż Graniczna udaremniła ponad 10 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W sumie 1,5 tys. osób zostało zatrzymanych w głębi kraju i przewiezionych do ośrodków dla uchodźców. Tylko we wrześniu 7535 razy próbowano sforsować granicę między naszym krajem a Białorusią.

rmf24.pl, onet.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
kto
Gość
kto
5 października 2021 17:23

Czy tym ludziom ktoś karze siedzieć w tych krzaczorach? Są zmuszani? Mam wrażenie, że to wolni ludzie na terenie Białorusi i mogą się udać dokąd chcą poza przekroczeniem granicy RP. O co ta całe zamieszanie i burza medialna?

Zenon
Gość
Zenon
5 października 2021 22:12
Reply to  kto

To kolorowe towarzystwo jest TYLKO jedna MEGA upierdliwoscia do tego potencjalnie niebezpieczną. W zadnym wzpadku nie powinni miec wolnego przejscia przez granice.

Zenon
Gość
Zenon
6 października 2021 07:23

Ta kolorowa przylazła sama. I tak powinna być pozostawiona. Teraz b edzie wiecej takich “przypadków” i kto będzie płacił za szpital ?? Nie życzę sobie zeby pieniądze z moich podatków szły w błoto

Wojciech
Gość
Wojciech
6 października 2021 11:07

Na statki i do krajow skąd przybyli odtransportować.

Wojciech
Gość
Wojciech
6 października 2021 11:12

Zadrukować tak przejście graniczne aby nie było możliwości przejścia..powiesić ładunki błyskowe i hukowe na drutach. Zmusić do zawrocenia na Białoruś. Inaczej ta zabawa w przchodzenie będzie trwać w nieskończoność.

Stefan
Gość
Stefan
6 października 2021 15:24

Wy……ać.

AntyPO✡PiS
Gość
AntyPO✡PiS
6 października 2021 18:18

Murzynka (pewnie muzułmanka) z Kongo przyjechała do Europy “produkować” dzieci i żyć z benefitów, czyli pasożytować! Ale nie PRACOWAĆ!

Od czego Straż Graniczna ma broń?! Powinna STRZELAĆ do nielegalnych imigrantów – muzułmanów!!! Dlaczego polscy podatnicy mają teraz utrzymywać tych islamskich nierobów?!?

Bodzio1488
Gość
Bodzio1488
8 października 2021 20:13

To skandal! Polacy masowo umierają na SOR-ach, a tu czarna szmata na nasz koszt rodzi jakiegoś bękarta. Rozwiązanie proste – postawić miny na granicy, pozwolić używać broni strażnikom, jeśli ktokolwiek niszczy płot i przedostaje się nielegalnie tym sposobem do naszego kraju, zasługuje na kule w łeb. Jeśli się nie opamiętamy, to za pare lat będzie koniec z nami.

POLECAMY