Ponad 10 tysięcy osób na Marszu na rzecz Kobiet i Życia w stolicy Meksyku

Pro-life
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Meksykańska manifestacja w obronie życia.

Meksykańska manifestacja w obronie życia. / Fot. Facebook/A favor de la mujer y de la vida

W miniony weekend podobne marsze odbyły się w co najmniej 50 innych miastach. Największy odbył się w stolicy Meksyku.
  • W ostatni weekend w Meksyku odbył się wiec, zorganizowany przez Marsz na rzecz Kobiet i Życia.
  • Manifestacje odbyły się w co najmniej 50 meksykańskich miastach.
  • W samej tylko stolicy kraju udział w wiecu wzięło 10 tys. osób.
  • Zobacz także: Szpitale tylko dla zaszczepionych? Niedzielski odpowiada

Odpowiedź na wyrok Sądu Najwyższego

Liczne protesty to reakcja na decyzję Sądu Najwyższego. Miesiąc temu Sąd Najwyższy w Meksyku zdekryminalizował aborcje w stanie Coahuila. Odpowiedź społeczna była natychmiastowa.

– Ruchy antyaborcyjne w całym Meksyku ogłosiły, że są przeciwko orzeczeniu Sądu Najwyższego i z tego powodu organizują w całym kraju marsze, wzywając tym samym do “wielkiego porozumienia narodowego” w celu obrony “kobiet i życia wszystkich Meksykanów”

– informuje serwis EFE

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Manifestacje odbyły się w ponad 50 miastach. W samej tylko stolicy Meksyku udział w wiecu wzięło ponad 10 000 uczestników. Organizatorzy liczą na zmianę decyzji sądu. Poniżej treść oświadczenia zgromadzonych.

“Dzisiaj jesteśmy tutaj, ponieważ wierzymy, ponieważ ufamy i kochamy… Jesteśmy tutaj, ponieważ chcemy przestać wyrzucać i dzielić, chcemy budować i jednoczyć się. Chcemy zjednoczonego Meksyku, a nie Meksyku podzielonego na życie i śmierć.”

Przeciwko zmianom prawa

Prezes Sądu Arturo Zaldívar na początku września poinformował, że decyzja wpływa w tym momencie tylko na graniczący z Teksasem stan Coahuila de Zaragoza, ale jednocześnie ustanawia „obowiązkowe kryteria dla wszystkich sędziów w kraju”, zmuszając ich do takiego samego postępowania w podobnych sprawach.

Do tej pory tylko trzy meksykańskie stany – Oaxaca, Veracruz i Hidalgo – oraz miasto Meksyk pozwalały na aborcję w większości przypadków. Pozostałe 28 stanów penalizowało aborcję, choć z pewnymi wyjątkami. Dotychczas w stanie Coahuila kobietom za dokonanie aborcji groziło do trzech lat pozbawiania wolności.

lifenews.com, rp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY