Papież Franciszek wzywa młodzież do tolerancji w Światowy Dzień Nauczyciela

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Papież Franciszek ostrzega przed fałszywym duchem światowości

Papież Franciszek podczas wizyty na Słowacji / Fot. EPA/PAP/Luca Zennaro. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Ojciec Święty wezwał zgromadzonych w Watykanie przedstawicieli różnych religii do wychowywania młodzieży w duchu braterstwa i tolerancji. Przekaz papieża wygłoszony został w Światowy Dzień Nauczyciela.

Spotkanie ma związek z inicjatywą papieża sprzed dwóch lat, gdy zaproponował przedstawicielom innych religii opracowanie i podpisanie Globalnego Paktu Edukacyjnego. W tekście wystąpienia papieża – opublikowanym przez watykańskie Biuro Prasowe – czytamy, że religie zawsze pozostawały w ścisłym związku z edukacją, łącząc działalność religijną z wychowawczą, szkolną i akademicką. Papież Franciszek w tym specjalnym dniu wzywa również młodzież do tolerancji i braterstwa.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Ojciec Święty zauważył, że w przeszłości również w imię religii dyskryminowano mniejszości etniczne, kulturowe i polityczne. Papież Franciszek wzywa do wychowania młodzieży w duchu tolerancji, obrony tożsamości i godności każdego człowieka, a także respektowania praw kobiet, dzieci i najsłabszych.

Zaapelował o edukację, która uczy szacunku dla bezlitośnie eksploatowanej obecnie przyrody.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY