Skandaliczne słowa podczas gali Nike: “To całe faszystowskie gó*no się kiedyś skończy”

Dodano   12
  LoadingDodaj do ulubionych!
Grzegorz Piątek

Grzegorz Piątek / fot. screen TVN24 via Twitter

Zbigniewa Rokitę ogłoszono tegorocznym laureatem Literackiej Nagrody Nike. Podczas swojego wystąpienia, autor wygłosił kontrowersyjne przemówienie, które po raz kolejny uderza w polską władzę.

Tegoroczny finał konkursu zdominowały reportaże. Wśród siedmiu nominowanych książek były ich aż cztery. Poza “Kajś” były to: “Fuerte” Kaspra Bajona, “Lajla znaczy noc” Aleksandry Lipczak oraz “Najlepsze miasto świata. Warszawa w odbudowie 1944-1949” Grzegorza Piątka. Skandaliczne słowa tego ostatniego podczas gali Nike wywołały falę braw zgromadzonych w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie. Jak każda ostatnio, ta okazja również została wykorzystana do prześcigania się w politycznych zarzutach pod adresem obecnego rządu.

Skandaliczne słowa podczas gali Nike

Piątek otrzymał nominację do Literackiej Nagrody Nike za książkę “Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku”.

“To co dzieje się wokół nas rzeczywiście psuje radość z tego co dzieje się w tej sali, ale myślę, że w tej książce jest może jakaś iskierka nadziei, albo wazna lekcja. To znaczy jej bohaterowie z najgorszym czasie naszej historii, podczas wojny, wyobrażali sobie to lepsze miasto i kiedy przyszedł ten dzień, kiedy mogli zacząć działać, wyrwali się do roboty i zaczęli to lepsze miasto budować. I myślę, ze tego powinniśmy się od nich uczyć, tego optymizmu, nadziei, entuzjazmu, który pozwala to zrobić. I to całe faszystowskie gówno, w którym się teraz znajdujemy, też się kiedyś skończy” – mówił nominowany Grzegorz Piątek.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Za te słowa nagrodzono go gromkimi brawami. Słowa Piątka skomentowała Grażyna Torbicka.

– Panie Grzegorzu, proszę zostać, brawa dla wszystkiego co pan napisał, co pan powiedział – zachwycała się Grażyna Torbicka

tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY