Hiszpański europoseł broni Ziemkiewicza. “Totalitarni postępowcy Borisa”

Dodano   5
  LoadingDodaj do ulubionych!
Hermann Tertsch

Hermann Tertsch / fot. Wikimedia Commons

Hiszpański eurodeputowany Hermann Tertsch solidaryzuje się na Twitterze z Rafałem Ziemkiewiczem. Wyraża on oburzenie z powodu zatrzymania polskiego publicysty w Wielkiej Brytanii.
  • Rafał Ziemkiewicz został w sobotę zatrzymany na londyńskim lotnisku Heathrow. Powodem aresztowania były poglądy polskiego publicysty.
  • Sprawa jest szokująca głównie dlatego, że Rafał Ziemkiewicz nie przyleciał do Zjednoczonego Królestwa „służbowo”.
  • Zbulwersowany postępowaniem Brytyjczyków i traktowaniem Polaka jest hiszpański dziennikarz i polityk – Hermann Tertsch.
  • Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Spadek liczby zakażeń

Legendarny hiszpański dziennikarz, a obecnie europoseł z ramienia grupy EKR broni na Twitterze Rafała Ziemkiewicza. Hermann Tertsch wyraża oburzenie z powodu zatrzymania polskiego publicysty w Wielkiej Brytanii.

Rafał Ziemkiewicz zatrzymany w Londynie

Rafała Ziemkiewicza, polskiego dziennikarza, vlogera, publicystę i autora książek zatrzymano na lotnisku, na przejściu granicznym. Usłyszał, że „trzeba wyjaśnić pewne rzeczy”.

Był przez trzy godziny zatrzymany na Heathrow, po czym poproszono go do „pokoju przesłuchań”. Zebrano od niego odciski palców, zrobiono rewizję osobistą i wykonano zdjęcia, a następnie po kolejnych pół godziny powiedziano, że jest aresztowany. Zabrano mu rzeczy osobiste, dokumenty, leki na cukrzycę i telefon.

Sprawa jest szokująca głównie dlatego, że Rafał Ziemkiewicz nie przyleciał do Zjednoczonego Królestwa „służbowo”.

“Chciałem być na inauguracji roku akademickiego, jestem dumny z tego, że córka dostała się tu na studia. To najlepszy wydział w tym kierunku w Europie. Niestety, nie wyszło” – powiedział Ziemkiewicz.

Zdaniem publicysty to zatrzymanie jest konsekwencją sprawy sprzed kilku lat, kiedy to Rafał Pankowski, współzałożyciel stowarzyszenia „Nigdy więcej” sporządził raport, w którym zwarł listę polskich antysemitów.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Hiszpański europoseł broni Ziemkiewicza

Zbulwersowany postępowaniem Brytyjczyków i traktowaniem Polaka jest hiszpański dziennikarz i polityk – Hermann Tertsch.

“Wielka Brytania była wyspą wolności i przystąpiła do wojny za Polskę. Za to dzisiaj odmawia wjazdu i deportowała Rafała Ziemkiewicza, znanego polskiego dziennikarza i pisarza, który przybył z żoną i córką. I usprawiedliwia to ‚jego postępowaniem i opiniami’. Totalitarni postępowcy Borisa?” – napisał Hiszpan.

nczas.com

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY