Manipulacje polskich mediów ws. imigrantów. Ujawniono nagranie

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Imigranci na granicy Litwy

Imigranci na granicy Litwy / Fot. You Tube/ Wirtualna Polska

Internet obiegło nagranie pokazujące, w jaki sposób powstają poruszające emocje materiały dziennikarzy o imigrantach z Michałowa. Pokazuje ono, jak w stronę dzieci rzucane są czekoladki. Ma to ich zachęcać do podejścia bliżej, aby umożliwić stworzenie lepszych materiałów.
  • Od kilku dni m.in. politycy Koalicji Obywatelskiej krytykowali polskie służby za postępowanie wobec imigrantów z Michałowa.
  • Imigranci odmówili złożenia wniosku o pomoc międzynarodową w Polsce. Byli zainteresowani jedynie zrobieniem tego w Niemczech.
  • W związku z tym Straż Graniczna zawróciła te osoby na granicę z Białorusią, tj. państwem, w którym przebywają legalnie.
  • Zobacz także: Dziesiątki chińskich myśliwców nad Tajwanem. Największe wtargnięcie w historii

Imigranci zgromadzeni w ośrodku w Michałowie, szczególnie przebywające tam dzieci, wywołują w ostatnich dniach sporo zainteresowania w polskiej przestrzeni publicznej. Jak można zorientować się z nagrania umieszczonego w internecie, emocje dodatkowo podgrzewają media, za wszelką cenę próbujące wywołać sensację.

Od kilku dni m.in. politycy Koalicji Obywatelskiej krytykowali polskie służby za postępowanie wobec imigrantów z Michałowa.

W poniedziałek 27 września br. funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Michałowie odnaleźli w pasie przygranicznym grupę obywateli Iraku, która nielegalnie przekroczyła granicę państwową. W związku z tym, że w grupie tej znajdowały się dzieci, funkcjonariusze postanowili przewieźć te osoby do Placówki Straży Granicznej w Michałowie, aby zweryfikować legalność i cel ich pobytu na terytorium naszego kraju – oświadczyła Straż Graniczna.

Nie chcieli pomocy od Polski

Irakijczycy otrzymali od funkcjonariuszy SG żywności i napoje, a nikt z przebywających na terenie placówki nie potrzebował pomocy medycznej i nie zgłaszał, że takiej pomocy oczekuje.

Funkcjonariusze Straży Granicznej poinformowali cudzoziemców o możliwości złożenia wniosku o pomoc międzynarodową, lecz rodzice dzieci odmówili złożenia takiego wniosku w Polsce. Osoby te były zainteresowane wyłącznie złożeniem wniosku o pomoc międzynarodową w Niemczech – podano w komunikacie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Osoby te wróciły na Białoruś.

W związku z powyższą sytuacją, funkcjonariusze Straży Granicznej zawrócili te osoby na linię granicy z Białorusią, tj. państwem, w którym przebywają legalnie – wskazała Straż Graniczna.

tvp.info, dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY