YouTube zlikwidowało konto Sumlińskiego. “Żadnego powiadomienia, żadnej opcji odwołania. Nic”

Dodano   13
  LoadingDodaj do ulubionych!
Robert Bąkiewicz i Wojciech Sumliński w Jedwabnem

Robert Bąkiewicz i Wojciech Sumliński w Jedwabnem / Fot. twitter.com

YouTube podjęło decyzję o zlikwidowaniu konta redaktora Wojciecha Sumlińskiego. Jednocześnie usunęło wszystkie dostępne tam treści, jak również usuwa kopie filmu "Powrót do Jedwabnego", umieszczone na innych kontach. Taki los spotkał kanał Media Narodowe Extra. Oprócz usunięcia filmu z konta, kanał Mediów Narodowych został zablokowany na dwa tygodnie.

Przedstawiciele internetowego giganta ani słowem nie wyjaśnili redaktorowi Sumlińskiemu, jakie są powody usunięcia jego konta. Wyjaśnienia przekazali natomiast mediom, w przesłanym oświadczeniu.

Na YouTube nie ma miejsca na antysemityzm. Mamy jasne Wytyczne dla społeczności i rygorystyczne zasady, które zabraniają szerzenia nienawiści. Zamykamy każdy kanał, który wielokrotnie lub w rażący sposób narusza te zasady. Po dokładnym przeanalizowaniu zgłoszonych nam treści znaleźliśmy na tym kanale więcej filmów, które naruszały nasze zasady dotyczące szerzenia nienawiści, zawierając twierdzenia, że pewne grupy osób są złe, niemoralne lub podstępne na podstawie cech takich jak np. narodowość, religia, przynależność etniczna. W rezultacie kanał został zamknięty – oświadczyło biuro prasowe YouTube.

Jednocześnie nie wskazano ani jednego przykładu wystąpienia antysemityzmu w materiałach umieszczonych na kanale redaktora Wojciecha Sumlińskiego. Trudno więc z takimi oskarżeniami polemizować, nie dano autorowi możliwości jakiejkolwiek obrony. Takie zachowanie ze strony amerykańskiego koncernu miałoby uzasadnienie tylko w jednym przypadku – jeśli przyjąć, że antysemitą jest ten, kogo nienawidzą Żydzi. Wówczas rzeczywiście nie ma miejsca na jakiekolwiek wyjaśnienia ze strony rzekomego antysemity.

Zobacz także: Kukiz rozmawiał z Dudą. Kiedy projekt ustawy o sędziach pokoju?

W odróżnieniu od konta redaktora Wojciecha Sumlińskiego, YouTube dało kanałowi Media Narodowe Extra możliwość odwołania od podjętej decyzji. Zarzuty są równie ogólnikowe: “wypowiedzi szerzące nienawiść” i odniesienie, że chodzi o film “Powrót do Jedwabnego”. Które konkretnie wypowiedzi z tego filmu szerzą nienawiść i w jaki sposób? To jest najwidoczniej jedną z najbardziej strzeżoną tajemnic koncernu Google. Zapewne nie poznamy jej nigdy.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com, wirtualnemedia.pl

Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY