YouTube usuwa kanały rosyjskiego nadawcy. Jest oświadczenie MSZ Rosji: “Bezprecedensowa agresja informacyjna”

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!

MSZ Rosji zagroziło YouTube, że podejmie odpowiednie kroki wobec serwisu YouTube i niemieckich mediów w reakcji na usunięcie przez YouTube kanałów RT DE i Der Fehlende Part ( DFP). To ,, akt agresji informacyjnej'' przeciwko niemieckim mediom - podało MSZ

„Niemieckojęzyczne projekty rosyjskiego holdingu medialnego RT stały się obiektem aktu bezprecedensowej agresji informacyjnej ze strony wideohostingu YouTube ” – oświadczyło MSZ Rosji

„Cel agresji wobec projektów rosyjskiego holdingu medialnego jest jasny: zagłuszenie źródeł informacji, które nie wpisują się w tło medialne wygodne dla niemieckich oficjeli” – głosi komunikat MSZ. Resort określił te działania jako „plan” i dodał: „nie chce się myśleć, że chodzi o +Infobarbarossę+” – nawiązując do kryptonimu agresji Niemiec hitlerowskich na ZSRR („Plan Barbararossa”).

Czytaj też: CyberMagazyn: Jak cyfrowy marketing poluje na przyszłe matki?

Ministerstwo oskarżyło “stronę niemiecką” o “jawną pobłażliwość, jeśli nie naleganie” w tej sprawie. Oznajmiło też, że YouTube działał “przy jawnym i niejawnym wsparciu władz niemieckich i lokalnych mediów, nękających przez wiele lat, praktycznie otwarcie i bez skrępowania, korespondentów nadawców rosyjskich”.

„Biorąc pod uwagę charakter wydarzeń całkowicie wpisujących się w logikę podjętej przeciwko Rosji wojny informacyjnej, wydaje się, że podjęcie symetrycznych działań w odpowiedzi wobec mediów niemieckich w Rosji (…) jest nie tylko na miejscu, ale też niezbędne” – oceniło MSZ Rosji.

Czy YouTube zostanie zablokowany?

W środę rosyjski regulator mediów i internetu urząd Roskomnadzor oświadczył, że zwrócił się do serwisu Google o odblokowanie kanałów RT. W przeciwnym razie rozpatrzy możliwość zablokowania YouTube – ostrzegł Roskomnadzor.

Kanały niemieckojęzyczne RT rozpowszechniały fałszywe informacje na temat koronawirusa i otrzymały ostrzeżenie w związku ze swoimi publikacjami. Prawo do publikowania materiałów wideo zostało zawieszone. Kanały próbowały obejść te ograniczenia, wobec czego nastąpiło usunięcie.

Rzecznik rządu Steffen Seibert podkreśla, że to decyzja serwisu, oparta na zasadach przez niego stworzonych. Nie jest to decyzja podjęta ani przez niemiecki rząd, ani inną oficjalną instytucję.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie: Medianarodowe.com

RT to państwowa telewizja rosyjska nadająca na zagranicę w różnych wersjach językowych. W krajach zachodnich RT uważana jest za narzędzie propagandy i karana była za łamanie zasad bezstronności mediów.

wnp.pl, cyberdefence24, wykop.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY