USA: Demokraci na przekór Teksasowi wprowadzą ustawę proaborcyjną. “Rządy Bidena opierają się na dezinformacji”

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Joe Biden

Joe Biden / Fot. PAP/EPA/Stefani Reynolds / POOL

Lauren Boebert z Partii Republikańskiej wygłosiła przemówienie na temat „kłamstw i półprawd rozsiewanych przez zwolenników zabijania dzieci." Była to reakcja na zmiany w prawie aborcyjnym jakie forsują Demokraci.
  • 1 września w Teksasie przerywanie ciąży stało się zakazane gdy lekarz jest w stanie wykryć pracę serca u rozwijającego się człowieka. Dzięki temu ochrona życia poczętego stała się możliwa na bardzo wczesnym etapie.
  • Nowe prawo skrytykował Prezydent Joe Biden. Uznał, że jest to niezgodne z Konstytucją Stanów Zjednoczonych.
  • 24 września na przekór Teksasowi przegłosowano tzw. ustawę o ochronie zdrowia kobiet, którą zaproponowała Partia Demokratyczna. Z rozporządzenia wynika, że zabijanie nienarodzonych dzieci jest niezbędne aby kobiety mogły funkcjonować na równych zasadach w społeczeństwie.
  • Zobacz także: 10 milionów dawek leku przeciw COVID-19. “Kwestia kilku miesięcy”

Republikańska kongresmenka zdecydowanie potępiła główne argumenty środowisk pro-choice. Jej zdaniem informacje przedstawiane społeczeństwu nijak mają się do rzeczywistości.

Poglądy „katolickiego” prezydenta

Prezydent USA tuż po ogłoszeniu ustawy o biciu serca ocenił to jako „atak na konstytucyjne prawa kobiet”

Według Joe Bidena teksańskie prawo „zmniejszy znacząco dostęp do potrzebnej opieki zdrowotnej”, szczególnie dla mniejszości rasowych i najbiedniejszych. Nakazał władzom federalnym sprawdzić, w jaki sposób można zapewnić kobietom „bezpieczny i legalny dostęp do aborcji”. Efektem tego jest nowa ustawa, która ma unieważnić stanowe akty na rzecz ochrony życia od poczęcia. Dokument przeszedł pierwsze głosowanie w procesie legislacyjnym, musi jeszcze zostać zatwierdzony w Senacie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Aborcja jest dobra dla kobiet?

Lauren Boebert zwraca uwagę, że w społecznej świadomości dominuje wiele mitów na temat usuwania ciąży np. pozytywny wpływ na zdrowie.

Kobiety, które dokonały aborcji, mają 81 procentowy wzrost ryzyka problemów ze zdrowiem psychicznym. Każda aborcja pozostawia jedną osobę martwą, a drugą ranną

– powiedziała Boebert w przemówieniu.

Kolejnym kłamstwem, które przytoczyła konserwatywna kongresmenka jest to, że ofiary gwałtu potrzebują aborcji. Jej zdaniem potrzebują miłości, wsparcia oraz bezpieczeństwa, które można zwiększyć przyznając kobietom prawo do posiadania broni. Pomoże to zredukować liczbę przestępstw na tle seksualnym do minimum.

Trzecim kłamstwem jest twierdzenie, że działalność organizacji Planned Parenthood zajmuje się w 97% propagowaniem świadomego rodzicielstwa i edukacji seksualnej.

Chociaż Ustawa o ochronie zdrowia kobiet stanowi, że dostęp do aborcji jest niezbędny do udziału kobiet w „życiu społecznym i gospodarczym Narodu”, wiemy, że kobiety nie muszą zabijać swoich nienarodzonych dzieci, aby funkcjonować na równych zasadach w społeczeństwie. Kobiety zajmujące się wieloma sprawami są w stanie żyć wszystkim, co życie ma do zaoferowania, w tym realizacją celów edukacyjnych i rozwoju zawodowego równolegle z wychowywaniem dzieci

– podsumowała na koniec.

dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY