Rosja grozi zablokowaniem YouTube. To reakcja na blokadę niemieckojęzycznej wersji telewizji RT

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Przekaz kanału Russia Today.

Przekaz kanału Russia Today. / Fot. YouTube/RT

MSZ Rosji grozi całkowitym lub częściowym zablokowaniem YouTube. Jest to reakcja na usunięcie przez serwis niemieckojęzycznych kanałów „RT DE” i „Der Fehlende Part”.

Władze Rosji żądają od amerykańskiego serwisu YouTube natychmiastowego odblokowania kanałów „RT DE” i „Der Fehlende Part”. Google oświadczył, że oba kanały wspierane przez państwo rosyjskie publikowały fałszywe informacje na temat koronawirusa.

Blokadę kanałów RT ministerstwo nazwało „aktem agresji informacyjnej” ze strony YouTube.

– Niemieckojęzyczne projekty rosyjskiego holdingu medialnego RT stały się obiektem aktu bezprecedensowej agresji informacyjnej ze strony wideohostingu YouTube

– oświadczyło MSZ.

W komunikacie MSZ czytamy, że cel tej agresji jest jasny: „jest nim zagłuszenie źródeł informacji, które nie wpisują się w tło medialne wygodne dla niemieckich oficjeli”.

Ministerstwo nazywa to „wojną informacyjną przeciwko Rosji” i wskazało, że „podjęcie symetrycznych działań w odpowiedzi wobec mediów niemieckich w Rosji (…) jest nie tylko na miejscu, ale też niezbędne”.

MSZ zapowiedziało, że na prośbę kanału RT zwróci się „do kompetentnych resortów” rosyjskich „z propozycją wypracowania i podjęcia działań wobec serwisu YouTube i mediów niemieckich”.

Rosja grozi zablokowaniem YouTube

Urząd Roskomnadzor oświadczył w środę, że zwrócił się do koncernu Google z żądaniem odblokowania kanałów RT. Natomiast jeśli nie zostanie ono spełnione, zostanie rozważona możliwość zablokowania YouTube.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Wcześniej redaktor naczelna RT Margarita Simonjan stwierdziła, że „oczekuję zablokowania Deutsche Welle i innych niemieckich mediów w Rosji oraz sankcji dla serwisu YouTube”.

Rząd Niemiec oświadczył w środę, że decyzję o usunięciu kanałów rosyjskiej telewizji RT podjął sam YouTube, a władze niemieckie nie mają z tym nic wspólnego.

wnp.pl, gazetaprawna.pl

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY