Premier z Australii zapowiada segregację sanitarną: “Życie dla niezaszczepionych będzie bardzo trudne”

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
premier stanu Nowa Południowa Walia Gladys Berejiklian.

premier stanu Nowa Południowa Walia Gladys Berejiklian. / fot. PAP/EPA/JOEL CARRETT

Premier stanu Nowa Południowa Walia, Gladys Berejiklian zapowiada utrzymanie ograniczeń w funkcjonowaniu społecznym dla osób niezaszczepionych nawet po formalnym zniesieniu nakazu pozostania w domu.
  • Berejiklian powiedziała, że ludzie, którzy nie zdecydują się na szczepienie mogą mieć zakaz wejścia do sklepów, restauracji i miejsc rozrywki, nawet po tym, jak zniesione zostaną wszystkie ograniczenia.
  • Puby, kawiarnie, siłownie i zakłady fryzjerskie zostaną ponownie otwarte dla w pełni zaszczepionych osób 11 października w Nowej Południowej Walii.
  • We wtorek ws. terroru sanitarnego, który ma miejsce za oceanem interweniowali politycy Konfederacji przed siedzibą ambasady Australii w Warszawie.
  • Zobacz także: Czy Polska powinna ulec presji Trybunału Sprawiedliwości UE? Zobacz co sądzą Polacy

Premier stanu Nowa Południowa Walia w Australii zapowiada segregację sanitarną, która obowiązywać będzie w jej stanie. Gladys Berejiklian wskazuje, że niezaszczepionych mogą obowiązywać ograniczenia nawet po zniesieniu nakazu pozostawania w domu.

Zgodnie z planem wyjścia z lockdownu w największym mieście Australii osoby zaszczepione podlegają ograniczeniom w swobodach. Będą one jednak stopniowo zwracane zaszczepionym mieszkańcom między 11 października a 1 grudnia.

Premier z Australii zapowiada segregację sanitarną

Berejiklian powiedziała, że ludzie, którzy nie zdecydują się na szczepienie mogą mieć zakaz wejścia do sklepów, restauracji i miejsc rozrywki. Ma to obowiązywać nawet po tym, jak zniesione zostaną wszystkie ograniczenia.

“Wiele firm powiedziało, że nie będzie przyjmować nikogo, kto jest niezaszczepiony” – powiedziała na antenie Seven News we wtorek.

“Życie dla niezaszczepionych będzie bardzo trudne przez czas określony.” – dodała Berejiklian.

Puby, kawiarnie, siłownie i zakłady fryzjerskie zostaną ponownie otwarte dla w pełni zaszczepionych osób 11 października w Nowej Południowej Walii, a kolejne ograniczenia mają być złagodzone, gdy 80 procent dorosłej populacji stanie się w pełni zaszczepiona, co ma nastąpić do końca października.

W ostatnim czasie Australia może kojarzyć nam się z covidowym terrorem. Nagrania z protestów i starć z policją, które miały miejsce w ubiegłym tygodniu w Melbourne po wprowadzeniu obowiązkowych szczepień dla pracowników budowlanych obiegły cały świat.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Politycy Konfederacji interweniują w sprawie sytuacji w Australii

We wtorek ws. covidowego terroru, który ma miejsce za oceanem interweniowali politycy Konfederacji przed siedzibą ambasady Australii w Warszawie. Domagają się zaprzestania stosowania totalniackich praktyk oraz odpowiedniej reakcji rządu warszawskiego.

“Tak jak przykład Korei Północnej pokazuje nam, czym kończy się totalitaryzm w wersji komunistycznej, tak czarno na białym widzimy, czym kończy się totalitaryzm w wersji quasi-demokratycznej, bo demokracją tego nazwać nie można” – mówił poseł Jakub Kulesza.

“Australię ogarnęło covidowe szaleństwo. Nie ogarnęło obywateli, lecz władzę, która gnębi i atakuje obywateli, odbierając im podstawowe swobody obywatelskie” – dodawał przedstawiciel Konfederacji.

Głos podczas konferencji zabrał także poseł Konfederacji Grzegorz Braun. Polityk wskazał, że to, co widzimy w Australii, to całkowite zatracenie zdrowego rozsądku.

nczas.com

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY